Laureaci Przeglądu Pieśni Patriotycznej ze Smolnika

Zespół „Tacy nie inni” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku w Gminie Leśna, został laureatem XI Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej pn. „Ojczyzno ma”.

W dniu 8 kwietnia w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu odbył się etap wojewódzki XI Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. W konkursie wzięło udział 16 zespołów i 19 solistów z 37 podmiotów nominowanych w eliminacjach rejonowych.

Jury w składzie:

– Prof. dr hab. Piotr Łykowski– Dziekan Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu- przewodniczący;
Mariola Kolan– przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty;
Anna Kulińska– przedstawiciel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty;
Jacek Gawroński– śpiewak, reżyser;
Jarosław Zawartko– śpiewak, aktor ;

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło, że kwalifikacje do koncertu galowego, który odbędzie się 28 kwietnia we Wrocławiu, otrzyma 20 podmiotów artystycznych.
Wśród laureatów etapu wojewódzkiego znalazł się zespól wokalny „TACY NIE INNI”,
ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku.

Skład zespołu: Zuzanna Benke, Kacper Dziędzioła, Julia Gapska, Amelia Gazda, Wiktoria Marszałek, Teresa Pałys-Udegbe oraz Justyna Witecka.

Ciężka praca nad szlifowaniem talentów wokalnych ale i ogromna motywacja, zaowocowała zaszczytnym wyróżnieniem, który przyniósł wiele radości oraz satysfakcji zarówno występującym artystom, jak również ich opiekunkom, które pragną gorąco podziękować Rodzicom, Dyrekcji oraz Radzie Rodziców działającej przy Szkole w Smolniku za życzliwość i pomoc w organizacji wyjazdu oraz wsparcie materialne.

red. D. Kusibab i M. Michalik