Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

KS Turów Zgorzelec: Młodziez Turowa na Turnieju im. Jacka Bukiela i sparingi w Goerlitz

Kadeci i juniorzy PGE Turowa Zgorzelec mają za sobą sparingi z BK Armex Decin. W najbliższy weekend czarno-zieloni wezmą również udział w Turnieju im. Jacka Bukiela w Zgorzelcu oraz w KommWohnen Cup w Goerlitz.

Wyjazd do Decina był jednym z głównych punktów okresu przygotowawczego dla kadetów i juniorów PGE Turowa Zgorzelec. Dzięki współpracy obu klubów zgorzelczanie mieli okazję rozegrać łącznie trzy mecze sparingowe w Czechach. Dla czarno-zielonych było to ciekawe i bardzo ważne doświadczenie przed inauguracją zmagań ligowych. Pojedynki międzynarodowe nie są bowiem codziennością w rozgrywkach młodzieżowych.

– Zespół młodzików pierwszy mecz zagrał przeciwko rocznikowi 2002. Przegraliśmy 43:73, chłopcy totalnie sią spalili i wystraszyli, ale będzie to dla nich nauka na przyszłość. W drugim pojedynku zmierzyliśmy się natomiast z rówieśnikami, czyli z rocznikiem 2003. Wygraliśmy pewnie 87:36 – relacjonuje trener Artur Ziemba.

W warunkach meczowych po raz kolejny w trakcie okresu przygotowawczego miał okazję sprawdzić się również zespół juniorów. Podopieczni trenera Tomasza Zabłockiego, pomimo słabego początku meczu (pierwsza kwarta przegrana 12:25), w kolejnych odsłonach przejęli inicjatywę i pewnie pokonali gospodarzy 79:68.

Wszystko wskazuje na to, że udanie zainaugurowana współpraca zespołów młodzieżowych PGE Turowa oraz BK Armex Decin, będzie w przyszłości kontynuowana. Czesi już wyrazili chęć przyjazdu do Zgorzelca za rok i rozegrania meczów sparingowych w PGE Turów Arenie.

Co ciekawe dla juniorów PGE Turowa to nie koniec zmagań na arenie międzynarodowej podczas tegorocznego okresu przygotowawczego. W niedzielę 10 września czarno-zieloni wzięli udział w KommWohnen Cup 2017, gdzie zmierzą się z drużynami Görlitzer BC Squirrels (godz. 9.00) oraz BC Ottendorf Okrilla (godz. 10.30). Turniej został rozegrany w Jahnsporthalle, która mieści się przy ul. Kummerau 6 w Goerlitz

Źródło: mlodziez.ksturow.eu