Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Krok od tragedii w Olszynie

Wczoraj (16.03)  późnym popołudniem, doszło do pożaru mieszkania w zabytkowym, niedawno wyremontowanym przez gminę pałacu w Olszynie. Pożar nie rozprzestrzenił się na inne lokale mieszkalne tylko dzięki szybkiej akcji strażaków z Olszyny i Lubania.
W czwartek 16 marca, przed godziną 17.00, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu odebrał informację o pożarze, do jakiego doszło w Olszynie, w jednym z mieszkań w zabytkowym pałacu przy ul. Chopina. Pożar wybuchł w jednym z pokoi, w którym znajdował się piec. Jego przyczyną mogła być nieuwaga lokatorów lub wada pieca. Straż z palącego się lokalu ewakuowała pięć osób, wśród nich były trzy osoby które doznały niewielkich poparzeń. Pozostali mieszkańcy pałacu uciekli ze swoich mieszkań jeszcze przed przyjazdem straży.

W akcji brały udział trzy jednostki straży pożarnej – dwie z JRG w Lubaniu i jeden zastęp OSP z Olszyny. Strażacy szybko ugasili ogień, dzięki czemu nie doszło do zajęcia się innych mieszkań i pomieszczeń w budynku.

Autor: Red.