Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Kradzież i napad na personel sklepu w Leśnej

4o-letni bandyta okradł jeden z dyskontów spożywczych w Leśnej, a następnie napadł na personel atakując gazem pieprzowych. Chwilę później był już w rękach Policji. Był pijany i bardzo agresywny.

Do zdarzenia doszło w Leśnej.

W trakcie odprawy funkcjonariuszy do służby, Komendant Komisariatu Policji  w Leśnej odebrał telefon od kobiety, która roztrzęsionym głosem mówiła o kradzieży oraz szarpaninie między mężczyznami w dyskoncie spożywczym w Leśnej. Natychmiast na miejsce skierowano policyjny patrol.

Dojeżdżając na miejsce interwencji policjanci zauważyli na zewnątrz sklepu dwie szarpiące się osoby. Jak się okazało jeden z nich był sprawcą kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany.

Interweniujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że do dyskontu spożywczego  znajdującego się na terenie Leśnej wszedł 40- latek mieszkaniec Powiatu Zgorzeleckiego. Mężczyzna wziął z półki artykuły spożywcze , które schował do plecaka i jak gdyby nigdy nic chciał opuścić sklep nie płacąc za towar. Moment kradzieży zauważył jeden z klientów sklepu, który następnie powiadomił obsługę.

Poproszony o pokazanie zawartości plecaka mężczyzna wyciągnął gaz pieprzowy i rozpylił go w kierunku personelu sklepu, po czym przeszedł przez linię kas.

Klient sklepu widząc całą sytuację wybiegł za agresorem próbując go zatrzymać. W tym samym czasie na miejsce przyjechał patrol policji, który zatrzymał mężczyznę.  40- latek w momencie zatrzymania miał w organizmie ponad promil alkoholu, ponadto przy sprawcy ujawniono dowód osobisty innej osoby, który został zarejestrowany w bazie danych jako skradziony.

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu kradzieży rozbójniczej oraz ukrywania dokumentu, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać.

Wobec sprawcy Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Autor: asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP w Lubaniu

Leave a Reply