Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Kontrowersje wokół festiwalu minerałów w Lubaniu (WIDEO TV Dami)

W lipcu tego roku w Lubaniu, odbędzie się pierwsza edycja Sudeckiego Festiwalu Minerałów. Impreza ma być zorganizowana z wielkim rozmachem, jednak budzi poważne kontrowersje wśród samorządu i mieszkańców z Lwówka Śląskiego, którzy od ponad 20 lat organizują tam Lwóweckie Lato Agatowe, tym bardziej że lubański festiwal ma odbyć się w tym samym czasie co wspomniane Lwóweckie Lato Agatowe we Lwówku Śl.

O sprawie informują nasi partnerzy z TV Dami:

3 komentarze Kontrowersje wokół festiwalu minerałów w Lubaniu (WIDEO TV Dami)

 • Ola2

  Control+C / Control+V – kopiuj/wklej. Skąd my to znamy? Szkoda, że Lwówek nie zarejestrował sobie prawnie znaku © przy imprezie. Można było wyłożyć parę złotych w Urzędzie Patentowym niż teraz płakać nad rozlanym mlekiem. A Tekiela ze Słowińskim, spryciule, wykorzystali to do bólu. Lubaniowi nie ma co “podbierać”, chyba że “lawę”, ale to nie to samo, co “lato agatowe”.

 • Andrzej Ploch

  Ciekawe co zrobią jak się zorientują, że ta pochopna decyzja może kosztować ich przegrane wybory samorządowe? Nawet mało rozgarnięty wyborca widzi, że tu jest jakiś szwindel – robić imprezę w tym samym terminie?
  Ps. Może mały konkurs na odpowiedź na pytanie – o co tu na prawdę chodzi?

 • powiernik

  Najprościej ferować wyroki. Kilka pytań:
  1.Dlaczego firmy od wielu lat współpracujące z Lwówkiem powiedziały dość i postanowiły skorzystać z innej oferty?
  2.Czy nie jest tak, że władze Lwówka “przelicytowały” w temacie organizacji imprezy i skutkiem tego muszą pożegnać się z częścią dotychczasowych wystawców?
  3.Co ma do rzeczy znak ochrony praw autorskich? Nikt nikomu nie ukradł nazwy imprezy. Mamy wolny rynek i nikt nie zabroni organizacji nawet 10 tematycznie zbliżonych imprez w tym samym czasie.
  4.Dlaczego krytykujemy władze muzeum i miasta za to, że ogromnym wysiłkiem wprowadzają do Lubania całkowicie nową, niezmiernie atrakcyjną tematykę? Sukces prezentacji mineralogicznej i wystawy otwartej kilka miesięcy temu w Lubaniu (bardzo duża frekwencja) świadczy o tym, że mamy u nas w mieście duże grono pasjonatów i osób zainteresowanych przedmiotem. Dlaczego, żeby obejrzeć kamienie i poznać ciekawych kolekcjonerów mam jechać do Lwówka skoro mogę to zrobić w Lubaniu?
  5.Czy rynek kolekcjonerski nie jest na tyle duży, że spokojnie “obrobi” obydwie imprezy? Bez przesady.
  Na koniec, Lubań jako miasto wygasłych wulkanów, geologicznie i historycznie rzecz ujmując ma takie samo prawo do mineralogii jak Lwówek Śl. Imprezy, wystawy, prelekcje – to przede wszystkim ludzie, ich pasje i dobre wzajemne relacji z potencjalnymi mecenasami bądź organizatorami. Najwyraźniej w Lwówku jednego z tych elementów zabrakło.