Kłusownik w rękach gryfowskiej policji

Policjanci z Gryfowa Śląskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kłusownictwo. W jego mieszkaniu znaleziono nielegalną broń i amunicję, wnyki, wyprawione skóry zwierząt leśnych oraz czaszki z porożami kilkudziesięciu kozłów, a w zamrażarkach mięso z dziczyzny.

Do zatrzymania 75 – letniego kłusownika, do którego przyczynili się w dużym stopniu mieszkańcy, doszło w Proszówce koło Gryfowa Śląskiego.

Przy współpracy z mieszkańcami, naszemu dzielnicowemu udało się zebrać informacje z których wynikało, iż istnieje duże prawdopodobieństwo że kłusownictwem zajmuje się 75 – letni mieszkaniec wskazanej miejscowości. Dzielnicowy w tym przypadku poprosił o pomoc policjantów wydziału kryminalnego i wspólnie dokonali przeszukania wskazanych pomieszczeń.W wyniku przeszukania policjanci Komisariatu Policji z Gryfowa Sląskiego ujawnili 2 sztuki nielegalnej broni palnej, 160 sztuk różnego rodzaju amunicji, sidła oraz wnyki, dużą ilość skór dzików, lisów, saren, kun, borsuków. Wśród ujawnionych rzeczy znajdowały się także duża ilość poroży kozłów oraz pochowane w zamrażarkach mięso dziczyzny – informuje asp. szt. Mateusz Królak oficer prasowy KPP w Lwówku Śląskim.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem Rejonowy w Lwówku Śląskim. 75 – latkowi  grozi teraz 2 lata więzienia i wysokie kary pieniężne.

Autor: Red.

1 comment to Kłusownik w rękach gryfowskiej policji

  • powiernik

    Prawdziwy pasjonat, traper 🙂

    Chociaż krzywdy naturze to on raczej nie wyrządził, krzywa populacji w górę, oj w górę !!!