Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Katarzyna Pakosińska nową Księżną Księstwa Czocha (WIDEO)

10 września na zamku Czocha w Suchej koło Leśniej, odbyła się kolejna edycja Święta Powiatu Lubańskiego pod nazwą  „Leśna Brać Księstwa Czocha”. Przez najbliższy rok władzę w księstwie będzie sprawowała Katarzyna II Roześmiana czyli Katarzyna Pakosińska, znana kabareciarka, dziennikarka, aktorka i współzałożycielka Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Berło władzy w księstwie Czocha Katarzynie II Roześmianej wręczył Starosta Lubański Walery Czarnecki a, nowa księżna rozpoczęła swoje władanie księstwem od programu kabaretowego zaprezentowanego swoim poddanym, czym zdobyła ich serca

Gwiazdą wieczoru był legendarny zespół De Mono, w koncercie którego wzięły udział setki fanów tej formacji i rewelacyjnego głosu lidera Andrzeja Krzywego.

Oprócz występów scenicznych na dziedzińcu  odbył się również m.in jarmark średniowieczny i pokazy walk rycerskich a na zakończenie wszyscy chętni zostali zaproszeni do kina na leżakach. Leśna Brać. Wydarzenie prowadził znany w regionie konferansjer, zawodowo dyrektor MDK w Lubaniu Bartosz Kuświk.

Święto Powiatu  Lubańskiego „Leśna Brać  Księstwa Czocha” to doroczne wydarzenie o charakterze historycznym i muzycznym organizowane przez Starostwo Powiatowe w Lubaniu, Nadleśnictwo Świeradów Zdrój i Zamek Czocha, które  z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników i powoli staje się jedną z najbardziej rozpoznawalnych tego typu imprez na dolnym śląsku.

Relację z wydarzenia przygotowała TV Lubań: