Jest dofinansowanie remontu przedszkola nr 5 w Lubaniu

Nowa elewacja na przedszkolu nr 5 w Lubaniu.

Samorząd Lubania otrzyma 1,8 mln dofinansowania na remont przedszkola miejskiego nr 5, znajdującego się na Osiedlu Piastów I, który trwa od ubiegłego roku.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej 3 Gospodarka Niskoemisyjna.

Całkowity koszt tego remontu to blisko 4, 2 mln złotych. Zakres prac obejmuje termomodernizację placówki, remont dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, budowę kuchni w piwnicach przedszkola, montaż dźwigu kuchennego oraz kompleksową modernizację wszystkich pomieszczeń.

Inwestycja jest realizowana w systemie „Zaprojektuj i Wybuduj”. W roku ubiegłym wykonano prace na zewnątrz obiektu, natomiast od czerwca tego roku remont będzie realizowany w części wewnętrznej przedszkola. Całość robót ma zakończyć się  w grudniu tego roku.

Autor: Red.

 

3 komentarze Jest dofinansowanie remontu przedszkola nr 5 w Lubaniu

 • Wrzos

  cyt.”Całkowity koszt tego remontu to blisko 4, 2 mln złotych. Zakres prac obejmuje termomodernizację placówki, remont dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, budowę kuchni w piwnicach przedszkola, montaż dźwigu kuchennego oraz kompleksową modernizację wszystkich pomieszczeń”. Pytanie teraz – ten zakres prac będzie kosztował 4,2 mln zł? To wy sobie jaja robicie i się pomyliliście, czy może burmistrz liczyć nie potrafi. Przecież za 4 bański to można wybudować 4 wielkie domy, albo ze dwa nowe takie przedszkola.

  • powiernik

   Absolutna racja. Lepiej było wyburzyć i wybudować od podstaw. Takie remonty to czysty absurd. Wiedzą o tym przedsiębiorcy, ale urzędnicy?

   A jeszcze w przypadku tego przedszkola – bryła z epoki późnego Gierka, z płyty, zimna i odpychająca. Co tu remontować?

   Analogiczny przykład: Członkowa jak wykupiła restaurację Tęczowa co zrobiła? Wyburzyła ruderę i dziś stoi nowy obiekt restauracyjno-hotelarski, zresztą o tej samej nazwie. Ale to prywatny inwestor, który liczy pieniądze. Bo prywatne. Ale gdy chodzi o pieniądze publiczne – kto by się przejmował. Kompletnie zabrakło wyobraźni.

 • clin22

  ponad 4 miliony na remont małego budynku przedszkola? Sprawa do wyjaśnienia co najmniej dla radych tej nibyopozycji, bo ktoś tu kogoś zrobił w przysłowiowe bambuko! Jak można wydać tyle pieniędzy na remont takiej beznadziei. Przecież można było to przedszkole wyburzyć i na jego miejsce postawić całkiem nowy budynek. Podejrzewam że byłoby taniej!