Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Jedyna taka kopalnia

Prezes Zarządu kopalni Stanisław Małek

Prezes Zarządu kopalni Stanisław Małek

Niewielu mieszkańców Lubania wie, że oddalona o niespełna 20 kilometrów od miasta Kopalnia Gipsu i Anhydrytu Nowy Ląd w Niwnicach, to jedyna po zakładach górniczych Zagłębia Miedziowego kopalnia podziemna na Dolnym Śląsku. Zakład liczy sobie blisko 200 lat i należy do grona kopalni unikatowych i eksploatuje jedyne w Polsce złoża gipsu białego i anhydrytu.

Kopalnia w Nowym Lądzie zatrudnia 230 pracowników, co oznacza że jest jednym z największych pracodawców w szeroko rozumianym regionie. Od lat zatrudnia i szkoli najlepszą załogę, złożoną z mieszkańców powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego i lwóweckiego. Zakład od wielu lat prowadzi szeroko zakrojone działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz wspiera szpitale, domy dziecka, PCK oraz oświatę. Nowy Ląd uważany jest  za jedną z najnowocześniejszych kopalni w tej części Europy.

Jesteśmy postrzegani jako stabilny, spełniający wysokie wymagania klientów dostawca, w oparciu o relacje z którym może budować swoją biznesową przyszłość. Ponad 200 osobowa załoga koncentruje się na optymalizacji procesów produkcyjnych i rozwoju sprzedaży wysokojakościowych spoiw budowlanych, ceramicznych, medycznych i górniczych, co pozwala stabilnie rozwijać się Spółce i dostarczać na rynek oczekiwane przez klientów markowe wyroby i produkty mówi Stanisław Małek, Prezes Zarządu Kopalni Gipsu i Anhydrytu Nowy Ląd Sp. z o.o. w Niwnicach.

 

Aby zrelacjonować Państwu trud niwnickich górników, pod ziemię zjechali reporterzy lubańskiej TV KOMSAT

Red.