Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Jechał po pijaku do Świeradowa Zdr. Miał 2,32 promili

Kompletnie pijanego kierowcę samochodu marki Iveco, zatrzymała policja na drodze z Mirska do Świeradowa Zdroju. W wydychanym powietrzu miał 2,32 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Miejscowość Mroczkowice znana jest wszystkim kierującym ze słynnego odcinka prostej. Tam też dochodzi najczęściej do łamania przepisów ruchu drogowego szczególnie przez turystów przyjeżdżających do Świeradowa Zdroju, ale też okolicznych mieszkańców którzy notorycznie na tym odcinku wyprzedzają i przekraczają prędkość. Dlatego jest to częsty punkt pomiaru prędkości przez policjantów, tym bardziej że w miejscu tym jest obszar zabudowany.

Tak było też 10 lutego w godzinach popołudniowych. Policjanci Ruchu Drogowego lwóweckiej komendy, zatrzymali do kontroli 39-letniego mieszkańca Bolesławca nie na prędkość, ale na jego zachowanie na drodze. Jak się okazało kierowca prowadził pojazd Iveco kompletnie pijany mając 2,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na szczęście jego podróż zakończyła się zatrzymaniem przez policję, a nie tragedią. Za popełnione przestępstwo zatrzymany odpowie teraz przed Sądem. Grozi mu teraz kara nawet do 3 lat więzienia i dożywotnia utrata prawa jazdy.

Autor: Mateusz Królak/Red.