Wybory Parlamentarne 2019

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Jakie dokumenty będą niezbędne do otrzymania pożyczki pozabankowej?

Jednym z kryteriów decydujących o wyborze przez klientów pożyczek pozabankowych, a nie kredytów bankowych, są uproszczone formalności związane z wnioskowaniem o zobowiązanie. Jakie dokumenty będą przy tym niezbędne do przyznania zobowiązania przez firmę pożyczkową?

Dowód osobisty czasem niezbędny

Proces wnioskowania o pożyczkę pozabankową najczęściej odbywa się w trybie online, co oznacza, że fizycznie pożyczkodawca i pożyczkobiorca nie mają kontaktu. Weryfikacja tożsamości potencjalnego klienta wymaga jednak dopełnienia formalności związanych z wypełnieniem wniosku pożyczkowego. Dane podawane w nim, powinny pochodzić z dowodu osobistego. Niektóre firmy pożyczkowe wymagają przesłania im wraz z wnioskiem o pożyczkę skanu lub zdjęcia dowodu, w przeciwnym wypadku w ogóle nie będą rozpoznawać złożonej aplikacji.

Pożyczki na dowód osobisty udzielane są obecnie przez takie firmy jak Filarum.pl, Vivus.pl, Ekspres Kasa czy Soho Credit. Dodatkowym wymaganiem stawianym przy tym pożyczkobiorcy jest osiągnięcie minimalnego wieku, który wynosi w zależności od firmy pożyczkowej 20-21 lat.

Wniosek podstawą udzielenia pożyczki – https://ocenbank.pl

Dokumentem, który umożliwia zaciągnięcie pożyczki pozabankowej przez klienta, jest wniosek o pożyczkę. W większości firm pożyczkowych, jakie obecnie działają na polskim rynku, można złożyć wniosek przez internet. Wystarczy podać w nim swoje dane. Pamiętać należy przy tym, że wszystkie te informacje są podawane pod odpowiedzialnością karną. Muszą więc być zgodne z istniejącym stanem rzeczy.

Wniosek o pożyczkę trafia do firmy pożyczkowej, a ta rozpatruje go po zweryfikowaniu tożsamości klienta. Dokonuje się tego przez wykonanie przelewu weryfikacyjnego na konto bankowe pożyczkodawcy z rachunku klienta, który zarejestrowany jest na dane wskazane we wniosku o pożyczkę. W niektórych przypadkach, jak np. w MoneyMan czy ExtraPortfel stosowana jest usługa Instantor, która pozwala na weryfikację tożsamości pożyczkobiorcy bez konieczności wykonywania przelewu. Dlatego decyzja kredytowa może być wydana o wiele szybciej, bez oczekiwania na sesję wychodzącą banku klienta. Opracowanie dzięki https://www.hoope.io

(Tekst sponsorowany)