Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Jak segregować odpady? Sprawdź i dowiedz się więcej

Czy segregacja odpadów komunalnych może sprawiać problemy? Owszem, ale tylko wtedy, gdy robimy to bez zachowania pewnych reguł. Dzisiaj wraz z lubańskim ZGiUK udowodnimy, że segregowanie odpadów które produkujemy w gospodarstwach domowych, jest bardzo proste. Szczegóły w artykule.

Wspólnie z lubańskim Zakładem Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o., prezentujemy Państwu Poradnik Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, z którego dowiecie się się Państwo jak segregować odpady na poziomie gospodarstwa domowego w taki sposób, aby nie było to uciążliwe zarówno dla was, jak i waszych bliskich.

UWAGA! Poradnik będzie cały czas dostępny w kolumnie Ogłoszenia (druga kolumna od lewej, na stronie wydarzeniowej dziennika) oraz na naszym profilu facebookowym TUTAJ

Poradnik składa się z siedmiu ilustrowanych części, które publikujemy poniżej:

poradnik 1 poradnik 2 poradnik4 poradnik3 poradnik5 poradnik6 poradnik7

1 comment to Jak segregować odpady? Sprawdź i dowiedz się więcej

  • powiernik

    Nie no to chyba jakiś żart – do pojemników na szkło nie wrzucamy brudnych butelek po olejach spożywczych 🙂 A więc trzeba wypucować zużywając stosowną dawkę chemii albo do ogólnego pojemnika. Ot ochrona środowiska !!!

    Do pojemników na plastik nie wrzucamy plastikowych koszyczków, doniczek, skrzyneczek, opakowań na śmietanę, konewek, opakowań na jogurty i zapewne wielu wielu innych nie wymienionych tutaj.

    Zastanawiam się nad sensem takiej segregacji, w której co najmniej połowa, jak nie większość wszechobecnych w naszym życiu plastików i tak trafi na zwykłe wysypisko śmieci.

    Oby na przyszłość ta lista na NIE nie wzrosła jeszcze bardziej.