Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Jacek Fedorowicz wystąpi w lubańskim MDK już 23 maja!

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu Bartosz Kuświk, zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Fedorowiczem – aktorem, reżyserem i jednym z najznakomitszych polskich satyryków. Artysta spotka się ze swoimi fanami 23 maja w ramach projektu MDK pn. “Mistrzowie polskiego kina”. Wstęp jest bezpłatny.

Jacek Fedorowicz to wszechstronny twórca obdarzony wieloma talentami, przede wszystkim satyryk i aktor, z wykształcenia artysta malarz. Ponadto: konferansjer, autor tekstów, scenarzysta, felietonista, prozaik, radiowiec, reżyser, grafik, karykaturzysta, humorysta, przenikliwy obserwator i komentator rzeczywistości. Cieszę się, że ten wybitny twórca spotka się również ze swoimi fanami w naszym MDK – mówi dyrektor placówki Bartosz Kuświk.

Jacek Fedorowicz urodził się 18 lipca 1937 roku w Gdyni. Ukończył Wydział Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku.W latach 1954-60 był członkiem najsłynniejszego studenckiego teatru “Bim-Bom”. Wystąpił w wielu filmach komediowych i telewizyjnych programach rozrywkowych. Jest twórcą radiowej audycji “60 minut na godzinę”. Jego słynne monologi, felietony wygłaszane na estradach, w studiach radiowych i telewizyjnych, to niedościgniony wzór wyrafinowanego humoru i błyskotliwej ironii. W latach 90-tych stworzył telewizyjny program satyryczny pt. Dziennik Telewizyjny, który bił rekordy popularności. Artysta w krzywym zwierciadle pokazywał realia tamtych czasów i ówczesnych polityków. Poniżej fragment programu:

Spotkanie autorskie z Jackiem Fedorowiczem: Miejski Dom Kultury w Lubaniu, 23 maja, godzina 18.00. Wstęp wolny. W materiale TV Łużyce na występ zaprasza Dyrektor MDK Bartosz Kuświk:

Autor: Red./foto: TV Łużyce

Leave a Reply