Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Inauguracyjna sesja Rady Miasta Lubań (WIDEO TV Lubań)

 

We wtorek 21 listopada w sali rajców lubańskiego ratusza odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miasta Lubań, która będzie pracowała w kadencji 2018 – 2023. Radni złożyli uroczyste ślubowanie a następnie jednogłośnie dokonali wyboru przewodniczącego rady, którym został Kamil Glazer z klubu radnych “Lubań 2018 Razem”.

Zastępcami nowego szefa prezydium zostali: Wiesław Wydra z klubu Łączy nas Lubań i Stanisław Jastrzębski z klubu Lubań 2018 Razem. Po wyborze, radni przyjęli ślubowanie Burmistrza Miasta Arkadiusza Słowińskiego.

W ramach rady będą również działać 4 komisje merytoryczne Na czele Komisji budżetowo – gospodarczej stanął Jan Hofbauer, a komisji Infrastruktury społecznej przewodził będzie Stanisław Wisłocki. Szefem Komisji rewizyjnej został Ryszard Piekarski, a szefem nowoutworzonej Komisji skarg, wniosków i petycji Henryk Rogacki.

W radzie miasta funkcjonować będą trzy kluby radnych, z których największym 12 – osobowym jest klub “Lubań 2018 Razem” na czele z Jolantą Stanasiuk. Drugim co do wielkości  klubem z 5 radnymi jest klub radnych “Nowy Lubań” któremu szefuje z Robert Daszkiewicz i trzeci, to 4 – osobowy klub “Łączy nas Lubań” Witolda Chojnackiego.

Relację filmową z pierwszej sesji rady przygotowała TV Lubań:

Skład rady miasta Lubań (z podziałem na kluby radnych):

Klub radnych “Lubań 2018 Razem”:

Jolanta Stanasiuk, Teresa Kraska, Stanisław Jastrzębski, Jan Hofbauer, Tomasz Otton, Mieczysław Iwanow, Mateusz Zajdel, Tomasz Korcz, Stanisław Wisłocki,  Ryszard Piekarski, Kamil Glazer, Michał Kraska.

Klub radnych “Nowy Lubań”: 

Małgorzata Grzesiak, Marlena Adler, Robert Daszkiewicz, Krzysztof Jaworski, Grzegorz Wieczorek

Klub radnych “Łączy nas Lubań”:

Witold Chojnacki, Wiesław Wydra, Henryk Rogacki, Marek Kardela

Autor: Red.

 

 

 

 

3 komentarze Inauguracyjna sesja Rady Miasta Lubań (WIDEO TV Lubań)

 • Eeee

  A dlaczego nie ma nigdzie relacji z pierwszej sesji nowej kadencji w powiecie lubańskim? Przecież przepisy obligują do tego, by były transmisję na żywo. Nie ma też informacji na innym portalu czyli elubań o wybranych władzach w powiecie.

 • Redakcja

  Wspólnie z Telewizja Lubań przygotowujemy relacje filmową z pierwszego posiedzenia rady Powiatu Lubańskiego.Prosimy o cierpliwości. Planujemy emisje na sobotę.

  Pozdrawiamy Redakcja

 • Eeee

  Ile będzie zarabiać starosta i jego zastępca? Czy to są jakieś informacje tajne przez poufne?
  Powiat w dobrych rękach a już nie ogarnęli transmisji na żywo…