Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Gryfowsko – lubańska para oszustów w rękach policji

Gryfowsko – lubańska para oszustów, która m.in wyłudzała kredyty i dokonywała kradzieży, została zatrzymana przez lwóweckich kryminalnych. Do zatrzymań doszło na terenie Gryfowa Śląskiego i Lubania.

Policjantów do oszustów doprowadziło zgłoszenie mieszkanki Gryfowa Śląskiego, która jak tylko dowiedziała się, że na jej dane zaciągnięto ponad 50 000 zł w formie kilkudziesięciu kredytów natychmiast zgłosiła się na policję. Ciekawostką okazała się lektura którą policjanci ujawnili przy łóżku zatrzymanej kobiety.

17 maja do Komendy Powiatowej Policji zgłosiła się mieszkanka Gryfowa Śląskiego która poinformowała, iż chciała wziąć kredyt gotówkowy i w momencie sprawdzenia przez bank uzyskała informację, iż jest obciążona wieloma kredytami na łączną kwotę ponad 50 000 zł. Z uwagi, że nie zaciągała żadnych zobowiązań, ani w bankach, ani przez Internet, natychmiast poszkodowana udała się do jednostki policji celem złożenia zawiadomienia o przestępstwie.

Policjanci rozpoczęli współpracę z bankami, uruchomiono także czynności operacyjne. Po niespełna kilku dniach spłynęły pierwsze informacje , policjantom udało się ustalić gdzie i kiedy owe kredyty zostały zaciągane. Analiza dokumentacji, wyciągów bankowych, monitoringu oraz zeznania świadków pozwoliły policjantom kryminalnym ustalić iż źródło oszustw jest skumulowane w Gryfowie.

Po potwierdzeniu szeregu informacji policjanci z komisariatu policji w Gryfowie Śląskim postanowili na podstawie nakazów przeszukań wejść jednocześnie do mieszkań w centrum Gryfowa i Lubania. W mieszkaniu w Gryfowie została zatrzymana 27 letnia kobieta mieszkanka tej miejscowości dobrze znana organom ścigania. W mieszkaniu policjanci odnaleźli i zabezpieczyli dużą ilość skradzionych oraz tzw. kolekcjonerskich dowodów osobistych, karty telefoniczne, dokumentację bankową, drogą biżuterię i elektronikę. Uśmiech na twarzy policjantów wzbudziła książka która leżała na szafce przy łóżku zatrzymanej o wymownym tytule „Jak kraść ? Podręcznik złodzieja.” Podobnie było także w Lubaniu tam policjanci kryminalni też zabezpieczyli znaczną ilość aktywnych telefonów i skradzionych dowód osobistych, prawo jazd i innych dokumentów. Zatrzymano także 41- letniego mieszkańca Lubania.

Oboje zatrzymanych zostało przekazanych do dyspozycji prokuratora który złożył do sądu wniosek o trzy miesięczny areszt dla zatrzymanych który został zatwierdzony przez sąd rejonowy w Lwówku Śląskim. Obecnie zatrzymana kobieta i mężczyzna przebywają w Areszcie Śledczym. Jak się okazało para dokonała kilkudziesięciu oszustw i wyłudziła znaczną ilość kredytów w całej Polsce. Obecnie policjanci sprawdzają także gdzie, kiedy i na jaką kwotę dokonali wyłudzeń.

Autor: st. asp. Mateusz Królak Rzecznik KPP w Lwówku Śląskim

1 comment to Gryfowsko – lubańska para oszustów w rękach policji

  • To ta babka z gryfowa kierowała całą grupą między innymi dwiema dziewczynami które na terenie Lubania działały- Olka i Ada. Brawa dla policji, wreszcie coś konkretnego.