Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Groził śmiercią funkcjonariuszowi SM

Strażnicy miejscy z Lubania zatrzymali złodzieja, który kilka minut wcześniej dokonał kradzieży z jednym z dyskontów spożywczych na terenie miasta. Podczas zatrzymania mężczyzna wielokrotnie znieważył funkcjonariuszy i groził im śmiercią.

Dyżurny lubańskiej komendy Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownika ochrony jednego z dyskontów spożywczych w mieście, że przed chwilą w sklepie który ochrania doszło do kradzieży, a sprawcy przestępstwa oddalili się w kierunku Placu 3 Maja. Dyżurny niezwłocznie na miejsce zadysponował patrol interwencyjny SM, który na ul. 7 Dywizji zauważył trzech mężczyzn odpowiadających rysopisowi złodziei. Na widok strażników osoby te zaczęły uciekać. Strażnicy ujęli jednego z nich, ujawniając przy nim artykuły spożywcze, które pochodziły z kradzieży.

W trakcie zatrzymania i czynności służbowych podjętych przez SM, mężczyzna wielokrotnie znieważał strażników, a w stosunku do jednego z nich kierował groźby karalne, grożąc mu śmiercią.

Złodziej został przekazany Policji. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kradzież, znieważenie i groźby, grozi mu kilka lat więzienia.

Autor: Red.

Leave a Reply