Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Fekalia w Kwisie (WIDEO)

W piątek 4 maja do rzeki Kwisy w okolicach Gryfowa Śląskiego, trafiło co najmniej kilka tysięcy litrów fekaliów i innych ścieków z tamtejszej oczyszczalni, która uległa awarii.

Do zdarzenia doszło około godziny 17.00, a wypust ścieków obserwowali mieszkańcy okolicznych posesji, zdaniem których ścieki płynęły rzeką około 2 godzin. Smród był nie do zniesienia.

Według mieszkańców Gryfowa którzy komentowali wyciek ścieków, taka sytuacja miała miejsce nie po raz pierwszy. Do podobnych zdarzeń dochodziło już wcześniej.

Władze Gminy Gryfów Śląski, potwierdziły wyciek portalowi lwowecki.info:  “Informację o zdarzeniu potwierdzają gryfowskie władze. Doszło do awarii, zapchały się wstępne kraty filtrujące wyjaśnia nam wiceburmistrz Andrzej Tartak, który zapewnia, iż Gmina podjęła już kroki, aby taka sytuacja się nie powtórzyła i w tym celu zainstalowany zostanie tu specjalny monitoring.” – Czytamy na portalu.

Razem z fekaliami do Kwisy trafiły również inne ścieki, w tym również chemiczne z prania i zmywania. Przy takiej ilości nieczystości, pod znakiem zapytania staje stan zarybienia rzeki. Czy ścieki mogą zatruć populacje ryb w Kwisie? W ocenie wędkarzy, do których udało nam się dotrzeć, taki wyciek może mieć wpływ na życie zwierząt zamieszkujących rzekę, choć nie musi, bowiem wszystko zależy od składu chemicznego ścieków.

Fekalia płyną rzeką (wideo lwowecki.info)

Autor: Red.

 

 

 

 

4 komentarze Fekalia w Kwisie (WIDEO)

 • Ekolog

  Gdyby ktoś prywatnie ścieki wpuścił do Kwisy zapłaciłby sporą karę,a jak będzie w tym przypadku?.

 • Ekolog

  Ścieki wypłynęły 4 maja,a władze miasta nie uznały za stosowne poinformować mieszkańców o tym fakcie. Czy kąpiel w tak zanieczyszczonej rzece jest bezpieczna?. Czy ktoś tutaj nie naraził ludzi na niebezpieczeństwo utraty zdrowia?. Czy władze gminy nie mają obowiązku poinformować mieszkańców o niebezpieczeństwie?. Jakie są procedury w takim przypadku?.

 • lech

  “choć nie musi”?? Taki wędkarz ,prawdopodobnie ma wannę z odpływem na duży pokój , gdzie można zorganizować rodzinnego grilla. Ciamciaramciam i wesołość na miejscu. Już rzymianie mówili -jak wrzucisz coś złego do dobrej wody ,to będziesz ją pił- do czwartego pokolenia, aż nie poznasz potomków. W Lubaniu , przepływająca Siekierka też jest namaszczona ‘wtykami” dzięki czemu kaczki maja już podstawy alfabetu polskiego. Ale -żeby zapchane kraty.?!

 • Redakcja

  Sprawa zajmuje sie portal lwowecki.info. Jeżeli dziennikarze dowiedzą się czegoś więcej, na pewno o tym poinformujemy.

  Redakcja PL

Leave a Reply