HomeAnonseDzięki mieszkańcom, w czołówce województwa

Komentarze

Dzięki mieszkańcom, w czołówce województwa — 63 komentarze

 1. Są to bardzo miłe informacje dla mieszkańców gminy. Należą się również podziękowania dla wójta i osób, które przyczyniły się do takiego rozwoju gminy. Rozwój mógłby byc jeszcze większy, gdyby wiadoma grupa radnych pod przewodnictwem aktywistki nie blokowała celowo inwestycji z udziałem pieniedzy z unii, co chcą czynić nadal (popis wniosków na ostatniej sesji ). Byłoby lepiej gdyby nie bezzensowne kilku lub kilkunasto godzinne obrady, które nic nie wnosiły, oprócz zamieszania, kłótni a nawet wyroku sądu. Za ten wyrok była przewodnicząca rady gminy powinna przeprosić wszystkich mieszkańców gminy.
  Ten rok będzie rokiem inwestycji zaplanowanych przez wójta oraz rokiem negatywnej propagandy, którą będą szerzyły wiadome osoby przy pomocy oczywiście wiatrakowego listonosza.
  W imieniu rodziców najmłodszych dzieci dziekujemy wójtowi za udzieloną pomoc dla żłobka oraz za utworzone przedszkola, tym bardziej że Miastio Lubań na ten cel nie znalazło pieniędzy. A nasz wspaniały dziennikarz zapomniał o tym poinformować. Natomiast burmistrz poróżnił dzieci wiejskie od miejskich ustalając wraz z radą różne ceny biletów na basen. Ciekawe ile na tym gmina miejska zyskała? To jest polityka prorodzinna w wykonaniu burmistrza (nauczyciela) oraz zmniejszenie różnic pomiędzy dziećmi miejskimi a wiejskimi ( zachowanie bardzo wychowawcze). Tu również wójt wyszedł z podniesioną głowa i co miesiąc dopłaca do biletów na basen dzieciom gminy.

 2. Ja wolę każdą pozytywną rzecz. Stwierdzam fakty i nie znoszę kłamstwa oraz fałszywej propagandy.

 3. Można wiele zrobić dla ludzi jeżeli tylko się chce. Hercuń jak widać doskonale rozumie czym jest służba publiczna, robi dla mieszkańców dużo. Jeżdżę dużo po miejscowościach Gminy Lubań, więc widzę ile zrobiono przez te 3 lata, od kiedy Pan Hercuń został Wójtem. Na pewno o wiele, wiele więcej, jak za poprzedniego wójta. Chciałbym to samo powiedzieć o ”naszym” burmistrzu Słowińskim. Niestety nie mogę, bowiem ostatnie 3 lata, to okres niebywałej posuchy dla Lubania. Nie zrobił nic godnego uwagi, teraz krzyczy że będzie remontował kilka dróg. Ciekawe dlaczego dopiero w roku wyborczym? Bo trzeba się wykazać i pokazać, że się coś robi, a właściwie udaje. Tak udaje. Bo urzędowanie pana Słowińskiegoto to zwykłe udawanie!

 4. Przepraszam bardzo Burmistrz nie krzyczy tylko informuje o remoncie dróg wszyscy radni poparli i zaakceptowali budżet to jest istotne. Krzyczenie to nie jest w jego stylu i charakterze ludzie o gołębim sercu w swoim zachowaniu zawsze prezentują najwyższy poziom kultury osobistej. Zachęcam bardzo do obejrzenia odcinka faktów na eluban.pl (pan Andrzej nie umieścił tego odcinka na PL dlaczego?) tam można zobaczyć i dowiedzieć się jak nas widzą z zewnątrz ale też i sami mieszkańcy opowiadają co zrobiono w ostatnich latach w Lubaniu Pięknie opowiada obiektywnie prawdziwie i szczerze nasz doskonały mistrz fryzjerstwa Pan Gil, sympatyczna Pani Bielawska oraz gość z Niemiec. I na zakończenie serdecznie zapraszam wszystkich piszących na Pl a szczególności pesymistów na jutro do kościoła na Osiedlu Piast piękny koncert poezji śpiewanej dla Kamila oraz w poniedziałek na Rynek nasza młodzież nauczyciele z mojego ulubionego gimnazjum nr TRZY zapraszają na Lubański Orszak Trzech Króli.

 5. Ty Jeremi to byś Arkadiuszowi wlazł do czterech liter bez mydła gdybyś mógł, prawda? No właśnie, tak myślałem, taką masz niestety żałosną naturkę!Cukrować bez nawilżania ile wlezie. Daj sobie spokój bo i tak za 9 miesięcy, przy wyborach pójdziesz razem z nim na dno.I w ten sposób skończy się karierka. Mi i wielu innym ludziom z tego miasta przykro nie będzie! Bądź tego pewien!

 6. Ronin a kto Ciebie posłucha, bo mam wrażenie że tylko Ty i Tobie podobni / kilku /.

 7. Po co redaktorzy wpuszczają na to forum hipokrytów takich jak Jeremi i kenaj. Przecież gołym okiem widać jak się czyta ich wypociny, że to kłamczuchy i obłudnicy!?

  • Czasem też się zastanawiam dlaczego? Przyjęliśmy zasady wyartykułowane w regulaminie i w miarę konsekwentnie trzymamy się ich, ze wszystkimi konsekwencjami z tego wynikającymi. Kłamstwo i obłuda zagościły już w naszej codzienności. Wielkie kolorowe plakaty zachęcają nas do kupna czegoś za 9,99 choć dobrze wiemy, że to manipulacja starająca się wmówić nam, że coś kosztuje 9, a nie 10. Przykłady można by mnożyć. Moim zdaniem lepiej być krytycznym i dostrzegać to zjawisko, niż udawać, że go nie ma. Można zadać by pytanie po co? Może Pan, albo Państwo macie inne zdanie, ale ja uważam, że należy z nim walczyć na argumenty i tam gdzie zauważymy obłudę, należy ją nazwać po imieniu. Prawda jest jedna, co wielu „nowoczesnym” jest nie w smak.

    • To zależy jak spojrzeć. Z punktu widzenia ludzi „u władzy” jest to normalne. „Przecież nas wybraliście, a wszystko co robimy to dla wszego dobra, zobaczycie – a jak nie zobaczycie to co z tego, przecież nas znowu wybierzecie”.

 8. W gminie wiejskiej dużo się dzieje,a w mieście jak jest każdy widzi,byle do pazdzernika

 9. zastanów się nad swoim życiem zanim komuś zarzucisz kłamstwo i hipokryzję przejrzyj swoje postępowanie zapraszam ciebie Vegę Olę do kościoła na Osiedle Piast koncert poezji śpiewanej dla Naszego Kamila zostaw internet na chwilę wspomóż leczenie Kamila zapraszam serdecznie.

 10. Chętnie pod warunkiem że siedząc w ławie będziesz miał tabliczkę z wszystkimi nickami jakie używasz tu i na listonoszowym portalu. Wiem że to nie realne więc poczekam na Owsiaka.Z całym szacunkiem lecz Kamil nie jest jedynym potrzebującym pomocy, nie ma abonamentu na pomoc. Wkoło jest mnóstwo tragedii życiowych. Na szczęście możemy już myśleć o leczeniu się u zachodnich czy to południowych sąsiadów…

 11. Vincent, pomoc innym najlepiej smakuje jak jest anonimowa i bezwarunkowa. Polityki do tego nie mieszaj, bo pozytywów to ci nie przyniesie. Chcesz to pomagasz, nie to nie. Przymusu nie ma. Warunków innym nie stawiaj, chyba że jesteś organizatorem. Abyś na próżno nie czekał, to mała lektura. Miłego czytania. Wnioski pozostaw sobie.

  Pozdrawiam
  link
  »
  błędny link
  Moderator

 12. Z polityką mam tyle wspólnego co z zeszłorocznym śniegiem. Mieszenie polityki do niemal wszystkiego zarzucić raczej możesz wszechwiedzącemu Jeremiemu tym bardziej kościoła. Warunków nie stawiam a jedynie żartuję z nierealnego ujawnienia się za niektórych nicków osób. Pomogłem Kamilowi, pomogę teraz komuś innemu. Odpowiem jedynie ci że to co zalinkowałeś jest chore i dalsza w tym kierunku dyskusja jest bezsensowna.

  • Myślę, że pisząc o „srusie” dotykasz jednak polityki, z resztą wiele osób różnie „ją” pojmuje. Mało osób odróżnia politykę od politykierstwa.

   • Dotykam prędzej obłudy na którą mam alergię. Ja sobie piszę, nie zdobywam popularności w celu osiągnięcia celu… politycznego celu.
    Pozdrawiam

    • To właśnie napisałem, że „alergia” na niegodziwość jest bliższa polityce bo jest tożsama z poglądami pewnej grupy społecznej, bezideowe zdobywanie popularności to politykierstwo którego nie cenimy.

 13. Vincent, to zajmij się merytoryką tematu. Zostałeś grzecznie i kulturalnie zaproszony. Że w kościele? Przynajmniej być może pomieszczenie i prąd gratis. Wystarczyło powiedzieć “dziękuję”. Co byś rozbił Twoja sprawa. Ale nie, musiałeś jescze dowalić. Więc w czym jesteś lepszy?

  • Wtrącę się, a jakie upoważnienie ma anonim Jeremi do zapraszania do kościoła? Za co zatem dziękować?

  • Nie rozumiem Karol dokąd zmierza ta wymiana opinii z Tobą. Wyczytuję z Twoich zdań jedynie atak na moją osobę. Nie mam ochoty na tego typu infantylne potyczki.
   Pozdrawiam

 14. Za zaproszenie Moderatorze szanowny. Trochę kultury nie zaszkodzi. Jakie upoważnienie. Takie jak każdy. Z chęci niesienia pomocy innym. To niestety wymaga wysiłku, ale nie każdy jest do tego gotowy.

  • Pan Artur Brzozowski podpisany z imienia i nazwiska zapraszał na łamach PL już 2 stycznia z co Mu dziękujemy bo intencję miał jak najlepsze. Co do anonima Jeremiego mam pewne wątpliwości, taki już jestem „bez kultury” – miewam wątpliwości.
   Ps. Moderuję nie tylko ja, a komentarz podpisałem jako AP dla wyjaśnienia.

 15. Vincent, wyczytujesz to co chcesz i jest to Twoja sprawa. Masz do tego pełne prawo. Tak Panie Andrzeju, przepraszam najmocniej. Był to wielki nietakt z mojej strony. Zaproszenie na to samo lecz z dwóch różnych opcji? I jedna to fałszywka? Niestety nie Panie Andrzeju! Koncert się odbył. Więcej wiary w ludzi.

  • Redakcja PL zawsze wspierała zbiórki dla pana Kamila i wspierać będzie, bez względu na to jaka jest Pana opinia na ten temat. Jak się Pan chce trochę „połomotać” to zalecam siłownię, a nie PL. Podobnie jak kolega VV proszę o niekontynuowanie wątku w kwestiach osobistych. Lepiej proszę napisać coś o koncercie.

 16. Tak Karolu pięknie to napisałeś dwa słowa a jak dużo mówią cytuję …z chęci niesienia pomocy innym to niestety wymaga wysiłku ale nie każdy jest do tego gotowy…tak to prawda nie każdy jest do tego gotowy
  bardzo przepraszam Panie Andrzeju każdy katolik chrześcijanin i Pan też ma prawo zapraszać do kościoła to Dom Naszego Pana który jest Drogą Prawdą I Życiem Naszym Zbawicielem .Będzie Panie Andrzeju relacja z zdjęciami z pięknego wzruszającego koncertu dla Kamila na PL?. Był Pan ?jakie wrażenie przeżycia po koncercie ?

  • Uważam, że jednoczesne wychwalanie obecnej „władzy” z Pana strony i zapraszanie do kościoła to nadużycie. Rozdzielmy te kwestie dla dobra Kościoła.

 17. Redakcja wspiera, ale redaktorzy już raczej nie. Moja opinia jest taka, że po Pana wpisie jasno widać, że zaproszenia może tylko zrobić ktoś z imienia i nazwiska i chyba z jedynie słusznej opcji politycznej, w tym przypadku opozycji. Inni to wątpliwej intencji….. ( wpisz sobie Pan co chcesz). Widać nawet w takich sprawach musicie pokazywać swoją stronę polityki. Brawo, brawo, brawo. Szkoda czasu.

  Skończyły się argumenty, zacznie się moderowanie?

  Pozdrawiam

 18. W skład redakcji wchodzą redaktorzy-moderatorzy.
  Tu bynajmniej nie banują 🙂

 19. Brawa dla pana Hercunia. Widać, że to co robi robi dobrze i nie ma co z tym polemizować. Konkretny człowiek, który sprawdza się w tym co robi. Ma jaja w przeciwieństwie do burmistrza Słowińskiego.

  Jeremi dziękuję ci że jesteś. Jesteś ciekawym zjawiskiem, wspaniałym materiałem do badań dla psychologów, a może nawet dla psychiatrów. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo szkodzisz swojemu idolowi Areczkowi. Rób tak dalej, dobrze ci idzie. 🙂 Módl się szczerze, ale nie rób z tego propagandy. Dam ci dobrą radę zastanów się nad treścią modlitwy “Ojcze nasz”, tym fragmentem “i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”. Ja ci odpuszczam. Jesteś potrzebny, bez ciebie nie wiedzieli byśmy co znaczy normalność. I nie myśl, że jeżeli podpierasz się Bogiem, to jest on po twojej stronie. Żołnierze jednej z armii mieli na klamrach od pasa wyryty napis “Bóg z Nami” i ten napis wcale im nie pomógł. Nie mieszaj kościoła do swojej brudnej polityki.
  Dziękuję moderatorowi, że nie wycina Jeremiego.
  Jeremi jest potrzebny podobnie jak ciemność, bez której nie wiedzieli byśmy co to jest światło. 🙂

 20. Wójt Hercuń konsekwetnie realizuje swój plan rozwoju gminy, pomimo nieprzychylnych osób, które pod osłoną anonimów, typu “aktywistka”, “ojciec misjonarz”, “ekolodzy”, itp.ściągają do gminy i jej mieszkańców kolejne kontrole (pisemne bzdurne anonimy) różnych instytucji. Chcą w ten sposób oczernić wójta dla własnych politycznych korzyści. Jak nie zieleń to wywóz osadów z oczyszczalni- oczywiście info z portalu listonosza. Wybory blisko- widać, że byli i obecni kandydaci zaczynają działać. Wójt działa transparetnie i pewnie o wszystkim (tajemnicze donosy), jak zawsze, poinformuje mieszkańców na najbliższych zebraniach wiejskich.

 21. na […] Pani Wożniak z Straży Granicznej napisała piękny artykuł z odnośnie niedzielnego koncertu Dla Kamila który odbył się w kościele zdjęcia oddające nastój i atmosferę zebrano 5,5 tyś.zł zobacz vega co straciłeś za te słowa które napisałeś …Kamil nie jest jedynym potrzebującym pomocy nie ma abonamentu na pomoc ..powinieneś moim zdaniem przeprosić widzisz kobieto to co wypisujesz o jakiś żołnierzach psychiatrach psychologach to ja ci przebaczam bo zło szatana możesz pokonać tylko dobrem. Zapraszam serdecznie na […] najnowsze wiadomości o Kamilu pamiętajmy o nim przekazując 1 procent naszego podatku

  »
  Prosimy bez kryptoreklamy miejsc gdzie piszą o nas nie najlepiej.
  Moderator

 22. jeremi z twoja psychika nie jest w najlepszym stanie
  jak widać masz problemy ze snem
  dyskusja z tobą to jak rozmowa ze ścianą…
  ale kogo mam przeprosić ?! Kamila za to że już mu pomogłem ?!
  ty pomagasz codziennie ? co chwilę ?
  nie zobaczę tym bardziej nie przeczytam artykułu Pani Wożniak bo wasz listonosz bananowiec nawet mojej żony,syna komputer zbanował a po drugie
  ty za to nie pomagasz swojemu umiłowanemu burmistrzowi swoim tępym zaślepionym uporem w gloryfikowaniu o wszystko i we wszystkim,przyprawiasz o mdłości…

 23. Kogo vega powinieneś przeprosić to niech podpowie ci własne sumienie jeżeli uznasz że nikogo to trudno dobrze ale jeżeli uznasz że tak sprawisz mi dużą radość i podziękuję TOBIE .Proszę ciebie przeczytaj artykuł Pani Wożniak obejrzyj zdjęcia nie zapieraj się na nie wiem że się wzruszysz i dadzą tobie dużo do myślenia przemyślenia ja do ciebie nie mam żalu za to co wypisujesz o psychice o zaślepieniu itd. ja ci okazuję i będę okazywać miłosierdzie i przebaczenie bo czy nie są piękne słowa które wypowiada nasz Pan Zbawiciel Miłujcie Swoich Nieprzyjaciół .
  Na zakończenie przepraszam Panie Andrzeju to […] jest też miejscem gdzie piszą o was nie najlepiej? pierwszy raz słyszę naprawdę?

 24. Vincent to, że jest na wspomnianym portalu kółko wzajemnej adoracji to chyba nie ban Ci oczy otworzył. Ba! Nawet i ten ban nie jest czymś co mnie wręcz drażni. Dla mnie nie do przyjęcia jest zachowanie burmistrza na innym portalu społecznościowym. Liczne linki do strony, gdzie wielu z nas nie ma dostępu. Karygodne jest to, że strona ma dofinansowanie z samorządu, a dostęp do informacji mają tylko wybrani- czytaj wygodni. Wszak podatki płacimy wszyscy. Jeżeli natomiast jest tak, że blokowani jesteśmy do strony utrzymywanej z naszych pieniędzy to tylko i wyłącznie za PRZYZWOLENIEM BURMISTRZA.Idąc dalej logicznym tokiem myślenia dochodzi do łamania naszych konstytucyjnych praw. W związku z tym mam pytanie, czy nie powinniśmy być zwolnieniu nawet ze szczątka podatku skoro zostaliśmy wykluczeni? Sam pewnie widzisz, że ban nie oznacza zabrania głosów w forum, ale oznacza blokadę wszelkich informacji na opisywanym portalu.Na innym portalu jest umieszczony filmik promujący dokonania w mieście w 2013 roku. Burmistrz opatrzył go tytułem wstępu: “Trochę autopromocji. A co”, chciałoby się z automatu niegrzecznie odpowiedzieć “jajco”, ale postaram się nie wchodzić w taką retorykę. Powiem Ci jedno. Jak źle to rada, jak dobrze to burmistrz. Poważnie zaś odpowiem, że jest mi wstyd za styl jaki przyjął szef naszego miasta. Poniekąd jestem temu winna, bo masa głosów na niego była z mojego środowiska. Tylko, że głosując nie dałam mu prawa do kpiny i żartów z naszego miasta.
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Przepraszam bardzo jak to rozumieć masa głosów masa konkretnie precyzyjnie ile?burmistrz nie korzystał nie korzysta i nie będzie korzystać jak to zostało określone prawa do kpiny żartów z naszego miasta prawo do kpin i żartów? Burmistrz zawsze każdego dnia podchodzi do obowiązków które wykonuje jako głowa miasta z należytą powagą i starannością tu nie ma miejsca na kpiny i żarty

   • Osobiście nie ale przez takich jak ty czy bananowy listonosz…
    Fakt faktem zgodzę się z Panią Ewą to ograniczanie swobód obywatelskich za pieniądze podatników wbrew konstytucji.

   • To jak podchodzi do pracy, to widać gołym okiem. Rzadko bywa w urzędzie a jak już, to nie ma go dla nikogo. Siedzi za to na wiadomym portalu i robi sobie autopromocję, podobnie jak i na portalu swojego ugrupowania. I takie to właśnie podchodzenie do pracy ze strony naszego Arusia, bez żartów i kpiny szanowny Panie Jeremi.Pan jest nim tak oczarowany, że nawet nawet jakieś żelazne dowody przeciw niemu by Pana nie przekonały. To jest zauroczenie takie czy już dozgonna miłość?

    • Przepraszam bardzo ale jest Pan w błędzie Pan Arkadiusz owszem jest na portalach społecznościowych (za wyjątkiem PL ) jest fanem zwłaszcza FB ale pisze komentarze tylko w czasie wolnym od pracy (w pracy wykonuje swoje obowiązki starannie i należycie) czy jest coś w tym złego że informuje znajomych przyjaciół o swoich przeżyciach przemyśleniach radościach smutkach itd. to jest piękne posiadanie daru komunikacji otwartości nie jest osobą zamkniętą w sobie skrytą proszę zobaczyć jak obecny Papież otworzył się na świat potrafi zadzwonić do danej siostry brata porozmawiać itd.Panie Mariuszu proszę nie zadawać takich pytań o dozgonnej miłości proszę błagam MIŁOŚĆ zarezerwowana jest tylko i wyłącznie dla mojej ŻONY dla nikogo innego proszę to sobie zapamiętać dziękuję na zakończenie przepraszam że zapytam czy był Pan w kościele na koncercie DLA KAMILA ?

     • Niestety nie ponieważ byłem wówczas za granicą.A właśnie Panie Jeremi, jeżeli jest Pan nieformalnym rzecznikiem naszego przecudownego i niezwykle bystrego burmistrza Arka, to pewnie Pan wie dlaczego nasze słoneczko burmistrzowskie nie zamieszcza wpisów na PL.Czy mogę liczyć na odpowiedź.

      • Panie Mariuszu z tym pytaniem proszę zwrócić się bezpośrednio do Burmistrza na stronie miejskiej w zakładce zadaj pytanie Tam Pan uzyska tak sądzę satysfakcjonującą odpowiedz.Tu nie ma cukrowania wazeliny ja wiem że dla wielu piszących działa jak balsam czytanie pisanie negatywnie o burmistrzu pragnienie wyładowanie swojej frustracji złości itd. daje to lepsze samopoczucie i ja to przyjmuję do wiadomości i nie mam żalu do Vincentego Oli itd.

     • Jeremi, przestań już tak cukrować, bo aż się niedobrze robi. Uważaj też z ilością wazeliny, bo w takim tempie zużywania może Ci jej do wyborów zabraknąć i niektórzy będą niepocieszeni…

     • Nie jestem odosobniony w mdłościach podczas czytania Jeremiego sensacji.Zauważacie że Jeremiego kręcą tego typu epitety itd.Jątrzy i prowokuje.Nasuwa się od razu na myśl Dzień Świra i tekst:
      – Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!

     • Mam wielką prośbę Jeremi.Podczas jednej z “przejaszczek” które uskuteczniacie pofatygujcie się proszę do Leśnej… to tylko 12 km.Zerknijcie proszę na wyremontowany otwarty basen bardzo proszę,wszak umywa się on wielkością do naszych niestety już ruin ale jest i istnieje wyremontowany i z pewnością będzie oczekiwał w sezonie wakacyjno-letnim spragnionych tego typu tak przyjemnej rekreacji.Bardzo proszę w imieniu rozczarowanych obietnicą wyborczą wyborców.
      Pozdrawiam

      PS.Zabierzecie proszę bananowca listonosza aby to pięknie fotograficznie udokumentował i zamieścił na waszym bananowo listnoszowo-propagandowym portalu.
      Bardzo proszę

  • Do pani Ewy Gutek: […]

   »
   Tekst przesłaliśmy bezpośrednio na adres e-poczty Pani Ewy Gutek
   Moderaror

 25. Jeremi co ty bierzesz, cokolwiek to jest to przestań, bo sobie szkodzisz.
  Cieszę się, że nie żyjemy w czasach inkwizycji. Masz specyficzne pojmowanie rzeczywistości, według ciebie, ty i twoi kolesie jesteście święci, ba nawet sam Bóg jest na twoje usługi. Natomiast wszyscy którzy się z tobą nie zgadzają są związani z szatanem. A ty poczuwasz się do walki i będziesz dobrem zło zwyciężał. Może popijasz nocami. 🙂 Jeżeli tak to idź na odwyk. Co ty bredzisz? Chcesz iść na świętą wojnę. To jakiś obłęd.
  Jeżeli wasze święte grono popleczników Areczka ma tylko tyle do powiedzenia to pokazujecie kim jesteście. Brak wam klasy, to buraczarstwo w pełnej odsłonie. To co wypisujesz przypomina bełkot pijaka.
  Nie macie dla tego miasta nic do zaoferowania.

 26. Przepraszam forumowiczów, ale uważam, że dyskusja z Jeremim jest tak samo sensowna jak z metalową szafą. Próbować ją przekonać można, ale po co? Przecież każde niewygodne pytanie będzie zbywał swoją gadką o miłosierdziu, a wszystkich adwersarzy zapraszał do kościoła. To taki typ podobny do Macierewicza, który z miłością i Bogiem na ustach dziurki w ciele nie zrobi, ale całą krew z człowieka wypije.

  • W pierwszej kwestii zgadzam się z Panem. W drugiej jednak mam pytanie – czy mógłby mi Pan wskazać z kogo Macierewicz „wypił całą krew”, bo co prawda z WSI próbował, ale mu nie wyszło?

   • Panie Andrzeju, błagam, podyskutujmy o czymś (kimś) przyjemniejszym. Z kogo wypija krew? A choćby z całego społeczeństwa, które swoimi podatkami łoży na jego poselskie uposażenie. A czymże, oprócz oczywiście spektakularnej i nie przynoszącą kompletnie żadnego efektu pracy w prowadzonej przez siebie komisji, przysłużył się ten pan naszemu krajowi? No czym? Chyba nikt już nie wierzy w jego blefujących pseudoekspertów i kolejne teorie rodem z archiwum X. Czy po tych wszystkich kompromitacjach ktoś jeszcze wierzy w sensowność tej komisji? A może tak dla odmiany pan Macierewicz zająłby się na przykład bezrobociem, albo pomocą rodzinom wielodzietnym?

    • Pyta Pan: „A czymże, oprócz oczywiście spektakularnej i nie przynoszącą kompletnie żadnego efektu pracy w prowadzonej przez siebie komisji, przysłużył się ten pan naszemu krajowi? No czym?”.
     Odpowiedź jest prosta: 11 września 1976 roku zakładał KOR wraz z m.in. Jackiem Kuroniem i Janem Józefem Lipskim. Bez KOR-u nie byłoby Solidarności. Wielu obecnych luminarzy nie miało wtedy ani wizji, ani odwagi walczyć z komuną. To mało, ale i dużo, zależnie od punktu widzenia.
     W jednym muszę zgodzić się z Panem. Obecna propaganda zrobiła z niego skutecznie „Drakulę”.

     • A to propaganda wciska mu w usta te wszystkie bzdury które wypowiada jakby był pod wpływem conajmniej butaprenu? Czy propaganda też go karmi? Czy propaganda też płaci za niego podatki? Gdzie ta propaganda? Ja też taką chcę!

 27. Pani Ewo rozbawiła mnie Pani stwierdzeniem “moje środowisko”.

 28. Panie Andrzeju, może się Pan określi, czy tego człowieka trzeba leczyć za to co dzisiaj gada, czy padać przed nim na kolana za czyny w latach 70′?

  • Zamiast leczyć lub padać na kolana lepiej po prostu posłuchać go na bez pośrednictwa „przekaziorów” i wyrobić sobie własne zdanie, szanując jednocześnie zdanie innych.

 29. Szanując Jego zdanie jak i swój czas jeszcze bardziej pozwolę sobie zakończyć z mojej strony polemikę o Nim.

  Pozdrawiam

 30. A oto kolejna tragedia. Poseł Tomasz Kaczmarek, najznamienitszy ze wszystkich agentów, polski James Bond, cudowne dziecko CBA, opuścił szeregi PIS-u. Złośliwi twierdzą, że nie dobrowolnie. Nagrano go jak chciał komuś p…….ć krzesłem. Taki kulturalny, nieskazitelny, prawie święty człowiek. Straciliśmy znakomitego polityka. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Przeżywam osobisty dramat:(

  • Ja też! To ogromna strata dla polskiej polityki. Chłop był wielkim mężem stanu. Jak nasi lokalni politycy, którzy opanowali lubański UM i zrobili sobie z Lubania księstewko, wylecą stamtąd na zbity pysk, to też będzie wielka strata dla lubańskiego świata polityki.