HomeLubańDyrektorka biblioteki odchodzi

Komentarze

Dyrektorka biblioteki odchodzi — 20 komentarzy

 1. Ptaszki ćwierkają, że konkurs wygra ktoś z rodziny pracownika ZK

 2. Konkurs! ludzie o czym wy mówicie. Kiedy za rządów A.S. w mieście odbywały się konkursy. Wymagania, aby zostać dyrektorem biblioteki to znajomości, układy, powiązania rodzinne i tyle reszta nie ma żadnego znaczenia. Współczuję nowej dyrekcji biblioteki – popracuje do jesieni i po wyborach będzie musiała (z tego co słychać na mieście będzie to kobieta) odejść tak, jak wszyscy Ci, którzy dostali pracę z tzw. nominacji. Z tego co wiem większość kandydatów na burmistrza będzie miała w programie powołanie nowych dyrektorów i pracowników z prawomocnych konkursów.

 3. BURMISTRZU […]

  »
  Rozumiemy Pana wzburzenie, ale ten apel to nie jest komentarz do dyskusji na łamach PL.
  Moderator

 4. no to napiszcie kto to bedzie? ciekawe, ze w wymaganiach jest mowa o zarzadzaniu kultura a nie bibliotekoznawstwie? jak wiadomo konkursy rzadzą sie swoimi prawami i wygrywa ten kto ma wygrac, a nie ten kto jest najlepszy (p.dyrektor LO jest z takiego konkursu)

 5. AS przez 3,5 roku robił przekręty przy […] A teraz robi pokazówkę z niby uczciwym i legalnym obsadzeniem stanowiska dyrektora biblioteki. To jest hiper nepotyzm połączony z kolesiostwem

  »
  To co Pan napisał kwalifikuje się do arbitrażu, który jest dla Pana przegrany z powodu braku dowodów, zatem nie publikujemy najbardziej kontrowersyjnego fragmentu komentarza.
  Moderator

 6. Od początku kadencji mówiło się, że burmistrz chce wymienić dyrektorów: MDK, muzeum i biblioteki. W tym celu miało powstać Lubańskie Centrum Kulturalne, które miał stworzyć nowo powołany dyrektor MDK. Ale niestety facet nie ma zielonego pojęcia odnośnie funkcjonowania samorządowych placówek kultury i projekt przepadł. Nie udało się w taki sposób, więc trzeba było po prostu zwolnić trójkę zasłużonych dyrektorów i w ich miejsce “nominować” swoich. Po trupach do celu – hasło mijającej kadencji obecnie panującego nam burmistrza.

 7. To, że burmistrz ogłosił konkurs niczego nie zmienia. Wiadomo, że konkurs został przygotowany pod jedną osobę z otoczenia Wice. Bez znaczenia jest czy odbędzie się konkurs czy będzie to nominacja. A lubańska ulica już mówi na głos z imienia i nazwiska kto dyrektorem biblioteki zostanie.

 8. no to w koncu kto to bedzie, napiszcie inicjały, to potem sprawdzimy czy to ta osoba wygrała konkurs

  • Imienia nie znam, choć ktoś tu wspominał, iż Barbara. Nazwisko na literę S.

 9. 1. Nikt nikogo nie zwalniał.
  2. Zasłużonym oddano zasłużone kwiaty i podziękowania, teraz cieszą się zasłużonym odpoczynkiem.
  3. Na stanowiskach nastąpiła zmiana pokoleniowa.
  4. “Nowi” mają równo przerąbane, bo muszą stawić czoła rzeczywistym oczekiwaniom mieszkańców, którzy chcą zmian i chcą współczesnej kultury na współczesnym poziomie.
  5. To małe miasto i małe środowisko, nie ma tu rzeszy kompetentnych ludzi z odpowiednim doświadczeniem, dlatego łatwo przewidzieć niektóre decyzje.

  I tak dalej.

  Jak zwykle trudno przełknąć peelowski stek… z braku lepszego słowa “informacji”.

 10. No chyba żartujecie!!! Kolejna osoba z otoczenia wice? Ile facet ma jeszcze ludzi, którym trzeba załatwić pracę. Najpierw żona dostała wicedyrektora w LO, później niedoszły zięć został dyrektorem MDK, kolega z lokalnego stowarzyszenia z Olszyny został dyrektorem muzeum i teraz następni. Zero zawodowej etyki i moralności. Wstyd i hańba.

  • No jeszcze córce załatwił pracę w areszcie. A skąd to wiadomo? Bo córka vicka, g…a gąska chodzi i wszystkim opowiada, że jej tatuś pracę załatwił. Podobno nawet ktoś te jej zwierzenia nagrał, pewnie w odpowiednim czasie nam udostępni 🙂

 11. Mieszkanka obserwuje i potrafi wyciągać wnioski. Niestety właśnie na tym polega sprawowanie urzędu w Lubaniu. Ten zastępca burmistrza to jakaś szara eminencja, nie wychyla się, nie prowokuje, siedzi cicho i swoje robi.
  Robi jak widać dla siebie i swoich dworzan. Rachunek odbierze Słowiński, kiedyś dobry człowiek, który padł ofiarą przebiegłych lub nieudolnych doradców i braku doświadczenia.
  Mamy do czynienia z nowym znaczeniem słowa konkurs. W naszym mieście oznacza to danie pensji dla swojaka w trudnych czasach kryzysu.
  Po wyborach wypadałoby zweryfikować niektóre osoby z konkursów i same konkursy.

 12. To co piszecie napawa smutkiem, faktycznie wałek na wałku.
  Muzyk zajmuje się kulturą, historyk przejął muzeum, edukacją zajmują się nauczyciele. Do tego przedsiębiorcy w radzie gospodarczej, dziennikarze w promocji i urzędnicy w urzędzie. Wszędzie pełno obrzydliwie wykształconych i ohydnie kompetentnych dworaków.
  OLA-boga, przecież nie o to nam chodziło!!!!
  To prawda, najwyższy czas na weryfikację, NA KOŃ, RODACY, NA KOŃ!!!!! Kurde, gdzie moja szpada?

 13. Znam muzyków bez słuchu, historyków mylących fakty, nauczycieli niewyedukowanych odpowiednio, przedsiębiorców rozwalających firmy, niekompetentnych urzędników różnego szczebla.

 14. Zorro stał po właściwej stronie mocy. Niezbyt stosowny pseudonim dla ……ego.
  Rzeczywiście łatwo przewidzieć kto może zająć stanowisko w Lubaniu. I nie o wykształcenie lub doświadczenie tu chodzi.
  Rekrutacja następuje według ściśle określonego klucza, który odsłania się, jak analizujemy kto jest kim, jaki jest stopień pokrewieństwa, układy towarzyskie i przydatność delikwenta dla potrzeb chlebodawcy.

 15. Ego Diego nie brakuje niczego 😀

  Niebawem i Ola ulegnie jego zabójczemu urokowi :* Buziaczki, Olu. Fajnie, że widzisz, że stoję po właściwej stronie mocy.

  Piotrze i Olu – ja też znam takie figury, ale na szczęście to nie te, o których toczy się ta, jakże rzeczowa, “debata”. Nie chce mi się już drążyć, czy pracodawca ma zatrudniać osoby nieprzydatne… Wycinam zetkę i znikam chwilowo, trzeba dawkować wrażenia, nie męczyć dam swoim towarzystwem.