Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Dwóch rannych mężczyzn po ataku nożowników

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w jednym z parków w Lwówku Śląskim. Przez weekend, całe zdarzenie obrosło w mieście legendami. Mieszkańcy mówili o ataku nożownika, mówili, że to były mafijne porachunki, wspominali także o ciężkich obrażeniach poszkodowanego, który został ugodzony nożem. Dziś wszelkie spekulacje i domysły w tej sprawie ucina Marek Śledziona Prokurator Rejonowy w Lwówku Śląskim, który przyznaje, iż do zdarzenia faktycznie doszło, jednak zostało ono zakwalifikowane jako pobicie o charakterze chuligańskim, w którym dwóch sprawców zaatakowało dwóch innych mężczyzn, przy czym jeden ze sprawców – napastników w trakcie bójki użył noża.
W wyniku bójki jeden z poszkodowanych, który został ugodzony nożem doznał obrażeń w średnim stopniu dolegliwości a drugi lekkim. Podejrzani niezwłocznie zostali zatrzymani przez Policję. Są to dwaj młodzi w wieku ok. 30 lat. Obaj są mieszkańcami Powiatu Lwóweckiego i obaj w chwili zdarzenia byli pod znacznym wpływem alkoholu. Z relacji prokuratora wynika, iż podejrzani działali bez szczególnego powodu.

W sobotę (09.02), Prokurator Rejonowy w Lwówku Śląskim postawił bandytom zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim, skierował także wniosek do sądu o trzymiesięczny areszt tymczasowy, a tutejszy sąd przychylił się do tego wniosku. Za sobotnie wybryki mężczyznom grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Autor: lwowecki.info