Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Drogi awaryjne z Osiedla Piastów w Lubaniu już prawie na finiszu

Samorząd Lubania realizuje zadanie budowy dróg awaryjnych prowadzących do centrum miasta z największego lubańskiego osiedla mieszkaniowego – Osiedla Piastów. Inwestycja ma zakończyć się do końca tego roku.

Prace rozpoczęły się miesiąc temu, harmonogram przewiduje, że powinny zakończyć się do końca grudnia, o ile pozwolą na to warunki pogodowe. Jeżeli nie, wówczas prace będą kontynuowane w roku 2018. Łącznie powstanie blisko 1 km dróg, które będą miały rozładowywały ruch w sytuacji zablokowania wyjazdu z tej dzielnicy Lubania. Część z nich posłuży także kierowcom i pieszym w normalnym trybie komunikacyjnym. Tak będzie z drogą od ul. Klasztornej przez ulicę Jesienną do ulicy Jagiellońskiej i Zygmunta Starego. Natomiast droga biegnąca obok ogrodów działkowych, firmy SPS i OSS SG, będzie dla samochodów otwierana tylko awaryjnie. Normalnie będą z niej mogli korzystać tylko piesi i rowerzyści.

Autor: Red/foto: ŁCR

 

1 comment to Drogi awaryjne z Osiedla Piastów w Lubaniu już prawie na finiszu

  • Działkowicz

    Prawie? No bez przesady. Czy i kiedy autor tej informacji (ŁCR?) był na miejscu budowy? A ponadto wyjaśniło się, że Klasztorna-Jesienna-Jagiellońska-Zygmunta Starego stanie się teraz drogą “w normalnym trybie komunikacyjnym”. Tryb trybem, który jednak nie przewiduje chodników dla pieszych, tylko jazdę pomiędzy ogródkami działkowymi. Czy tak to miało wyglądać? Kto mu będzie teraz ustępował? I gdzie podzieje się pieszy lub działkowicz z wózkiem widząc rozpędzony pojazd? Chyba nie o to chodziło, kiedy mówiło się, że cała droga będzie otwierana awaryjnie.