Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Drewniany taras, a meble ogrodowe

Meble ogrodowe, nie tylko z drewna

Na samym początku warto wyjaśnić, że już od bardzo dawna, nie mamy do czynienia wyłącznie z drewnianymi meblami. Wśród obecnych ofert sklepów z wyposażeniem do ogrodów, znajdziemy meble, które wykonane są naprawdę z przeróżnych materiałów i tworzyw. Wśród nich wymienia się między innymi szkło, plastik, aluminium oraz technorattan.

Jeżeli jednak nadal obawiasz się, czy właśnie meble wykonane z innego tworzywa, niż drewno będą pasować do Twojego tarasu, na pewno warto zajrzeć na stronę sklepu internetowego – https://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe. W tym miejscu możesz zapoznać się z dokładną ofertą takich mebli.

Wśród nich na przykład masz do czynienia z bardzo lekkimi i również dość popularnymi meblami plastikowymi. Jeżeli jednak będzie Ci zależeć na bardziej nowoczesnym wystroju, w każdej chwili możesz skupić się na meblach wykonanych z aluminium. Ekskluzywnymi meblami idealnie pasującymi do drewnianego tarasu, będą te, które zostały wyprodukowane z technorattanu.

 

Zestaw ogrodowy: stół rozkładany Alloro i krzesła Palma dostępny w ofercie Ogrodolandii

Właśnie w ostatnim czasie ta syntetyczna plecionka cieszy się niesamowitym uznaniem. Nic dziwnego, w końcu technorattanowe meble mają naprawdę wiele zalet. W tym przypadku oczywiście do jednych z najważniejszych mocnych stron jest to, że idealnie dopasowują się one do drewnianego podłoża. Jednak dodatkowo należy pamiętać o tym, że są to meble, które doskonale radzą sobie z czynnikami pogodowymi. Należy mieć tu na uwadze przede wszystkim wilgoć, promienie słoneczne, a także zmiany temperatury.

Wybór konkretnych mebli

Planując swój taras, należy skupić się jeszcze na tym, jakie konkretnie meble okażą nam się przydatne. Może często być tak, że nasz taras będzie bardzo przestronnym miejscem, na którym bez żadnego problemu pomieścimy wszelkiego rodzaju zestawy i komplety, jakie tylko znajdziemy w sklepach internetowych. Ale czasami zdarzają się również takie sytuacje, kiedy jednak nie każdy komplet będziemy mogli pomieścić w miejscu, który przeznaczamy na taras. Dlatego zanim dokonamy ostatecznego zamówienia, dobrze jest jeszcze wcześniej odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym będzie zależeć nam najbardziej. Czy taras ma być miejscem do kameralnego wypoczynku, w którym będzie można posiedzieć lub poleżeć z ciekawą książką w rękach? Czy może jednak, ma to być miejsce, w którym będziemy chcieli urządzać różne przyjęcia i spotkania w gronie rodziny. W zależności od naszych preferencji będziemy skłonni do zakupu na przykład mebli ogrodowych, takich jak sofa, łóżko lub fotele, albo też jednak piękny zestaw składający się ze stołu oraz krzeseł.

Konstrukcja drewnianego tarasu

Kolejnym aspektem, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy planowaniu wybudowania drewnianego tarasu, jest skupienie się na odpowiednich surowcach. Oczywiście głównym materiałem budulcowym w tym przypadku będzie drewno. W takim razie należy dokładnie zastanowić się, czy zależy nam wyłącznie na drewnianej podłodze, a może również na innych elementach wykonanych z tego samego materiału. Warto wspomnieć między innymi o balustradach, schodkach, czy nawet specjalnych kwietnikach, które mogą być wbudowane w konstrukcję tarasu.

Nie masz zielonego pojęcia, w którym miejscu poszukiwać ciekawych inspiracji? W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jednego z największych dystrybutorów parkietów i desek drewnianych na podłogi. Taką firmę znajdziesz pod adresem internetowym – http://artcorestudio.pl/podlogi-drewniane/finishparkiet.

 

Finishparkiet Jatoba Natura

W tym miejscu oczywiście masz do czynienia przede wszystkim z drewnianymi podłogami, które można zastosować wyłącznie wewnątrz pomieszczeń. Należy pamiętać o tym, że jeżeli jesteś zainteresowany podłogami drewnianymi, które z powodzeniem zamontujesz na tarasie, to należy zadbać o ich odpowiednią impregnację.

Jednak to nie powinno w żadnym wypadku stanąć na przeszkodzie, żeby móc przejrzeć rodzaje i gatunki drewna, z jakimi możesz mieć do czynienia. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie Ci znaleźć odcień, z którego będziesz najbardziej zadowolony. W końcu do czynienia możesz mieć zarówno z jasnymi odcieniami dębu, jak i również z bardzo ciemnymi. Niektóre wpadają w odcień słomy, inne raczej są bliższe czerwieni, bądź ciemnym brązom, a nawet czerni.

To już od Ciebie będzie zależeć, na jaki rodzaj drewnianych parkietów ostatecznie się zdecydujesz. Na pewno drewniane deski powinny być idealnie skorelowane również z meblami, które zamówisz na swój taras. W ten sposób możesz obracać się albo w jasnych lub w ciemnych kolorach. Nie ma także najmniejszego problemu z tym, by zdecydować się na „mało drewniane” odcienie, do których będą zaliczać się zielenie lub też szarości. Jeżeli masz ochotę na sporo ekstrawagancji, to także nie będzie z tym najmniejszego problemu. Wystarczy, że w tym celu zdecydujesz się na pomalowanie desek w wybranym przez siebie kolorze. Oczywiście po pomalowaniu desek, należy jeszcze koniecznie zabezpieczyć je impregnatem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że żadne warunki atmosferyczne nie będą wpływać niekorzystnie na całą konstrukcję.

Z jednej strony taki taras, jak i również całe wyposażenie możesz wykonać we własnym zakresie. Ale jeżeli nie masz na to czasu lub też chęci, to nie ma najmniejszych przeszkód ku temu, by się jednak zdecydować na zlecenie tego zadania profesjonalnym fachowcom.

2 komentarze Drewniany taras, a meble ogrodowe

  • stokrotka

    Wszystko jednak musi się ściśle połączyć, ale to chyba najlepsza zabawa w projektowaniu funkcjonalnego ogrodu.

  • DariaMazur

    Nie raz widzę u innych ludzi wszystkie połączenia drewna w jednym miejscu brrr.. Czy tylko ja kocham spójność i harmonię? 🙂