Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Demolował sklepy i samochody w Lubaniu. Teraz posiedzi!

Wandal który w październiku br. na ulicy Grunwaldzkiej i Brackiej w Lubaniu zdemolował kilka wystaw sklepowych i samochodów jest już w rękach Policji. Grozi mu 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, w sobotę 1 grudnia, zatrzymali mężczyznę, który dokonał zniszczenia pięciu witryn sklepowych oraz czterech zaparkowanych pojazdów w centrum Lubania. Sprawca to 25 – letni mieszkaniec Lubania.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna przechodząc rankiem 27 października br. ulicami: Szkolną, Rynek, Bracką i Grunwaldzką w Lubaniu,  przy pomocy kostki brukowej oraz żeliwnej kratki ściekowej umyślnie dokonał zniszczenia mienia poprzez wybicie szyb w drzwiach wejściowych i witryn w punktach handlowo-usługowych, min. w biurze podróży czy salonie optycznym. Ponadto uszkodził cztery zaparkowane pojazdy kopiąc w karoserię i powodując wgniecenia, oraz wybijając szyby. Łączne straty oszacowano na kwotę około 19 tysięcy złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy przez policjantów pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 10 zarzutów z art. 288 kodeksu karnego i art. 124 kodeksu wykroczeń, za które ustawodawca wyznaczył karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. MagdalenaJuźwicka/AP

1 comment to Demolował sklepy i samochody w Lubaniu. Teraz posiedzi!

  • Lubaniak

    To może do czasu wyroku i po niech codziennie zamiata tee ulice w Lubaniu na których nabroił.