Czołówka na 296 koło Starego Węglińca

Wczoraj (18.04) na drodze wojewódzkiej numer 296 prowadzącej z Lubania do Żagania doszło do czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z samochodem osobowym marki BMW. Zdarzenia miało miejsce w okolicach Starego Węglińca. Pasażer samochodu osobowego w stanie ciężkim trafił do zgorzeleckiego szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek 18 kwietnia w godzinach porannych niedaleko miejscowości Stary Węgliniec, gdzie samochód marki BMW zderzył się z tirem. Z informacji które zamieściła OSP Stary Węgliniec wynika, że kierowca samochodu osobowego nie doznał poważniejszych obrażeń, natomiast jego pasażer w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala powiatowego w Zgorzelcu. Kierowcy tira nic się nie stało. Jednak policja poinformowała że do szpitala zostali odwiezieni poszkodowani, czyli można wnioskować że kierowca BMW również trafił do szpitala.

Po godzinie 10.00 dyżurny KPP w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej numer 296 przed Starym Węglińcem, doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa pojazdy – osobowe BMW i ciężarowy samochód typu tir. Na ten moment mogę powiedzieć, że osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitalamówi Anna Włoszczyk rzecznik KPP w Zgorzelcu.

Na miejscu interweniowała policja, karetki pogotowia i straż pożarna. Utrudnienia w ruchu trwały ok. 2 godzin.

Autor: Red./foto:OSP Stary Węgliniec