Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Centymetry dzieliły ich od śmierci

O niebywałym szczęściu może mówić para podróżująca samochodem osobowym marki Audi, którego kierowca stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, wypadł z drogi i zatrzymał się w krzakach, dosłownie o kilka centymetrów omijając rosnące na linii lotu samochodu drzewo.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej K30 relacji Jelenia Góra – Lubań  – Zgorzelec, na odcinku w Radoniowie. Zgłoszenie do powiatowego stanowiska kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęło o godzinie 14.00 w sobotę 5 października br. Na miejsce natychmiast zadysponowani zostali strażacy z JRG w Lwówku Śląskim oraz OSP KSRG Lubomierz a także patrol policji.

Po przybyciu na miejsce okazało się, iż poza zniszczonym samochodem, który znajdował się kilkadziesiąt metrów poza droga nie ma większych strat.

Dzisiejsza pogoda nie sprzyja kierowcom, ale musimy się do tego przyzwyczaić. Lato niebłagalnie odeszło a jesień wita nas swoim smutnym obliczem. Mający złą sławę wśród wielu kierowców „feralny zakręt” na krajowej trzydziestce nie wybacza błędów. Wchodząc w ten zakręt trzeba mieć sprawne auto, dobre ogumienie i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, w przeciwnym razie podróż kończy się w krzakach i dobrze będzie jak w zdarzeniu ucierpi tylko samochód, bo zdarzały się tu przecież wypadki z poważnie rannymi i ofiarami śmiertelnymi.

Autor: Lwówecki.Info

Leave a Reply