Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

CBŚP zlikwidowało wytwórnię metaamfetaminy i zatrzymało gang producentów oraz handlarzy piko

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, podczas operacji realizacyjnej zlikwidowali wytwórnię metaamfetaminy znajdującej się na terenie naszego subregionu, oraz zatrzymali członków grupy przestępczej, która zajmowała się produkcją narkotyków oraz ich handlem. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do zatrzymań doszło m.in w Zawidowie, Radzimowie oraz Bogatyni.

CBŚP wspólnie z dolnośląską Prokuraturą Krajową kolejny raz zadało cios w przestępczość narkotykową. Tym razem zatrzymano 8 osób do sprawy, w której łącznie już występuje 23 podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i sprzedażą metaamfetaminy. Policjanci likwidując linię technologiczną służącą do produkcji metaamfetaminy zatrzymali także „chemika”, czyli osobę odpowiedzialna za technologię produkcji.

Z ustaleń policjantów z CBŚP z Wydziału w Jeleniej Górze Zarządu we Wrocławiu wynika, że członkowie grupy mogli produkować oraz wprowadzać do obrotu metaamfetaminę od 2015 roku do lutego 2018 roku. Narkotyki wytwarzane w okolicach m.in Bogatyni rozprowadzano na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego, a nawet trafiały do Niemiec. Jak ustalono grupa wprowadziła do obrotu nie mniej niż 10 kilogramów narkotyków, wartych ponad milion złotych.

Pierwsza realizacja w tej sprawie została przeprowadzona jeszcze w marcu 2016 roku. Wówczas policjanci CBŚP odkryli i zlikwidowali linę produkującą metamfetaminę. Zabezpieczyli także 700 ml metamfetaminy w fazie płynnej, znaczne ilości gotowego produktu, odczynniki chemiczne, półprodukty oraz szklane naczynia. Podczas działań zatrzymano cztery osoby, którym w prokuraturze przedstawiono zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych.

Kolejne działania odbyły się w listopadzie 2017 roku. Zatrzymano wówczas jedenaście osób, którym postawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Decyzją sądu siedmioro podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. W trakcie wielomiesięcznego śledztwa ustalono następne osoby, które mogły działać w tej grupie.

Wtorek 26 czerwca 2018 r. CBŚP wchodzi do wytwórni piko

Ostatnie uderzenie policjanci CBŚP z Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego i Poznania przeprowadzili we wtorek 26 czerwca. Wtedy to, jednocześnie weszli do kilkunastu domów przeszukując je. W jednym z nich policjanci zlikwidowali linię technologiczną do produkcji metaamfetaminy, zabezpieczając przy tym gotowy narkotyk, 10 litrów płynnej efedryny i inne prekursory niezbędne do produkcji narkotyku.

Podczas działań zatrzymano osiem osób, w tym dwie, które próbowały pozbyć się materiałów obciążających stanowiących teraz dowód w sprawie. Niektóre przedmioty i urządzenia były wyrzucane przez okno w celu zniszczenia śladów. W akcji policjantów CBŚP wsparli funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej.

Zatrzymanym postawiono w Dolnośląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwóm osobom kierowanie tą grupą, a także produkcji narkotyków oraz uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych.

Policjanci CBŚP podkreślają, że nie są to ostanie działania w tym rejonie, a sprawa nadal ma charakter rozwojowy. Warto przypomnieć, że tej pory w naszym subregionie policja zlikwidowała pięć laboratoriów metaamfetaminy.

Oprac. na podstawie Źródła: Centralne Biuro Śledcze Policji./ wideo: CBŚP

1 comment to CBŚP zlikwidowało wytwórnię metaamfetaminy i zatrzymało gang producentów oraz handlarzy piko

  • Gosc

    Nie ma takiej substancji jak “mataamfetamina” jest metamfetamina i tego się trzymajmy pisząc wiadomość dla ludzi 🙂