Bystrzycka Kłodzka i okolice. Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne
Urlop zdarza się rzadko, jednak kiedy go już otrzymamy, to korzystamy z jego uroków na całego. Z tego też względu warto pomówić o momentach, kiedy jedynym wolnym jest weekend. To właśnie wtedy możemy zdecydować się na wycieczki, podczas których podróż nie trwa wielu godzin. Mieszkając na Dolnym Śląsku zdecydowanie, powinniście udać się do urokliwego miasteczka, jakim jest Bystrzyca Kłodzka w Powiecie Kłodzkim.
Bystrzyca Kłodzka – Charakterystyka miasta
Bardzo często zdarza się, że te małe i niepozorne miasteczka mają w sobie najwięcej magii. Nie bez powodu turyści decydują się na odwiedzanie właśnie ich. W tej liczącej zaledwie 10 239 mieszkańców miejscowości znajdziecie naprawdę ciekawe miejsca. Choć powierzchnia licząca 10,74 km² może wydawać się wam raczej niepozorna, to w przełożeniu na rzeczywistość nie wielkość ma znaczenie. Co możemy zobaczyć w Bystrzycy Kłodzkiej?
Okazuje się, że jednym z tych częściej polecanych miejsc przez innych odwiedzających jest nic innego, jak Kopalnia Uranu Kletno, a dokładniej jej podziemna trasa. Jest to miejsce znajdujące się bardzo niedaleko Bystrzycy, jednak jest ona w tym przypadku najlepszym punktem orientacyjnym. Wspominane miejsce oferuje nie tylko wycieczki, ale także gry i zabawy edukacyjne. Znajdziecie tam lokalne minerały i średniowieczne tunele.
Podróże, jako relaks to jedno, ale czasami zdarza się, że nic nie jest w stanie zastąpić odpoczynku przed telewizorem na kanapie. Najczęściej w tej sytuacji decydujemy się na wybór programu sportowego, z ulubionymi sportowcami, czy drużynami. Jeśli macie dobrą intuicję, możecie na tym zarobić, nie wychodząc z domu. W tym celu wybierzcie obstawianie i postawcie na kody promocyjne Betclic. Zagwarantują wam one atrakcyjne bonusy.
Co zwiedzić w Bystrzycy Kłodzkiej i okolicach?
Jeśli małe nadgórskie miasteczka was fascynują, to zarówno Bystrzyca Kłodzka, jak i jej okolice przypadną wam do gustu. Jednym z miejsc, które zaliczamy do tych najbardziej godnych zobaczenia, jest rzecz jasna Jaskinia Niedźwiedzia, czyli najdłuższa jaskinia całych Sudetów. Znajduje się w okolicach Kletna, a dokładniej w pobliżu wsi Kletno. Jej odkrycie przypada na rok 1966, w którym doszło do eksploatacji kamieniołomu marmuru.
Oczywiście, aby do niej wejść, potrzebujecie biletów, jednak ich cena nie jest wygórowana. Ich cena zaczyna się już od 40 złotych. Jeśli jednak liczycie na ekstremalne emocje, to za 300 złotych możecie przejść się po starych częściach jaskini. Trasa trwa około 3 godzin i odbywamy ją jak grotołaz w rozmaitych ciasnych szczelin. W pobliżu Bystrzycy Kłodzkiej znajdziemy również Kopalnię Złota położoną w Złotym Stoku, a bilety kosztują od 34 złote w górę.
Co możemy znaleźć w tym miejscu? Jest to nic innego jak atrakcja turystyczna zorganizowana w dawnej kopalni złota i arsenu. Jej uruchomienie odbyło się lata temu, a dokładniej 28 maja 1996 roku. Jeśli chodzi o czas jej zwiedzania, to opiewa ono na około 1,5 godziny. Grupy turystów wchodzą do środka z przewodnikiem co 45 minut. Miejsce jest otwarte dla zwiedzających od 9:15 do 17:30. Zachęcamy do wzięcia ciepłej odzieży, gdyż temperatury pod ziemią są niskie.
Okolice Bystrzycy Kłodzkiej – Punkty do zwiedzania
Z pewnością jesteście ciekawi, co jeszcze znajduje się do zwiedzania w Bystrzycy Kłodzkiej i jej okolicach. W przypadku, gdy chcecie jednocześnie się zrelaksować i liznąć nieco wiedzy, to powinniście wybrać Muzeum Filumenistyczne. Znajduje się ono w mieście, a nie jego okolicach. Godziny otwarcia miejsca opiewają na 8:00-16:00 od wtorku do soboty. W niedzielę zwiedzanie odbywa się od 10:00 do 15:00, a w poniedziałki jest zamknięte.
Zwróćcie uwagę również na to, co znajdziecie w obiekcie. Możecie się w nim spodziewać eksponatów ściśle powiązanych z historią niecenia ognia oraz historycznymi elementami całego regionu. Z pierwszej grupy wymienionych zobaczycie krzesiwa, czy też różnego rodzaju zapalniczki. Jesteśmy przekonani, że z podanych powyżej atrakcji w Bystrzycy Kłodzkiej i okolicach, każdy znajdzie coś dla siebie.
Tekst partnerski
Data publikacji 24.10.2023 r.