HomeGospodarkaBurmistrz Lubania prawie jak prezydent Wrocławia

Komentarze

Burmistrz Lubania prawie jak prezydent Wrocławia — 70 komentarzy

 1. A gdzie zarobki asystenta? Do brylowania na sesjach jest publiczny, a do oswiadczenia juz niepubliczny. Domagajcie sie jako dziennikarze informacji.Wszyscy kierownicy i naczelnicy skladaja oświadczenia na rece burmkstrza, a jedynie pan H. nie sklada

 2. To niezłe koryto. To jest możliwe tylko w Lubaniu mieście szczęścia i dobrobytu. Proponuję ufundować nagrodę “Złote koryto” i wręczać ją zwycięzcą. Liderzy już są proponuję jeszcze dołączyć Hałakucia.
  Smutne jest to, że dzieje się to na naszych oczach i jest zgodne z prawem. Jeżeli jest jeszcze ktoś kto myśli, że im chodzi o dobro miasta to musi być bardzo naiwny 🙂

 3. Im chodzi o “nasze dobro”, dlatego mają do mieszkańców analny stosunek. Z tym “złotym korytem” to strzał w dziesiątkę proponuję poszerzyć grupę uczestników plebiscytu o szefów spółek komunalnych(LPWiK, ZGiUK, PEC) – to jest dopiero Eldorado.

 4. Super.
  Proponuję zgłaszać kandydatury z uzasadnieniem.
  Może się okazać, że kwota “przytulonych” przez nich pieniędzy przerośnie nasze wyobrażenia. Gdyby przeprowadzić operacje odcięcia […]

  << Proszę nie używać słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Moderator

 5. Słowa obraźliwe: Koryto, ryj, trzoda. Dla tego rolników nazywano kiedyś ……..(obraźliwe słowo) 🙂

  • Zachęcam Pana do dyskusji merytorycznej. Tutaj walczymy brutalnie, ale jednak na rzeczowe argumenty. Nie chcemy tu dyskusji o „zwierzętach domowych”. Pozostawiamy to innym. Chciałbym Pana przekonać do współpracy na naszych warunkach, ale decyzja zależy od Pana.
   Pozdrawiam

 6. Oj tam niech zarabia., ale ja chcę, żeby pracowal, a nie zasiadał i wykonywał polecenia małego szefa klubu

 7. Proszę podać ile zarabiali poprzednicy będę wdzięczny.

 8. Ale co to zmieni ile zarabiali poprzednicy, skoro szedł drogą socjalno (bynajmniej w hasłach wyborczych) to powinien obniżyć pensję a nie skorzystać z podwyżki.
  Popieram pytanie rokita aby ujawnić zarobki asystenta !

 9. Może się zdziwicie ale burmistrz Leśnej (niespełna 5 tyś. mieszkańców) zarobił 152,218 zł. a więc podobnie jak burmistrz Lubania, a bezrobocie i bieda jeszcze większa.

 10. Wysyłam ten post po raz drugi, bo za pierwszym razem na forum się nie pojawiło 🙁

  Ryba możesz zerknąć tu:

  http://bip.um-luban.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=703&str=126

  Mam pytanie do autora artykułu i wypowiadających się. W jakim celu jest wywoływana taka dyskusja? Proszę wejść pod wskazany link. Tam są zarobki na tch stanowiskach wykazane w 2009 roku za 2008 rok. Biorąc pod uwagę to, że wartość realna waluty polskiej spadła od tamtego czasu, zarobki obecnego Burmistrza są niższe od poprzedniego. Trzeba jeszcze dodać, że jest to wartość brutto, czyli przed zapłaceniem podatku dochodowego i ZUS.

  < < Na tym portalu każdy komentarz, przed opublikowaniem jest czytany, stąd czasem pojawiają się opóźnienia w publikacji, zwłaszcza w godzinach nocnych. Moderator

  • Tak, tylko ja wysłałam inny post pod innym nickiem w nawiasie napisałam “próba”. Ukazał się i zaraz zniknął. Czyli ktoś w godzinach nocnych był i usunął. Nie ja wprowadzam w błąd.

   << Ponieważ w kolejce było 18 wpisów, aby ich nie wstrzymywać opublikowałem je 'hurtem'. Nastepnie zacząłem czytać, analizować numery IP i usuwać podwójne wpisy i próby. Tu nie ma drugiego dna. Moderator

 11. Jak wynika z oświadczenia burmistrz nie ma chaty we Włosieniu, bo w przeciwnym wypadku musiałby to wykazać w oświadczeniu.Chyba że chata stoi np. na córkę.

 12. Pani Tereso proszę nie wprowadzać komentujących w błąd. Ten link dotyczy poprzedniego zarządu miasta, którego już dawno nie ma przy korytku. Jest Pani adwokatem Słowińskiego? Jeżeli byłby człowiekiem honoru, to zapewne sam wpadłby na pomysł żeby obniżyć sobie pensję. Ale ja jeszcze nie widziałem grabi, które grabią od siebie! Ponad to wiadomo że jest to kwota brutto, bo zawsze podaje się brutto a nie netto. Tylko niech Pani nie pisze że oprócz podatku dochodowego odlicza się jeszcze ZUS, bo to nieprawda. Pozdrawiam

  • Netto to jest to co otrzymujemy na tzw. rękę. Brutto to co jest w umowie od tego pracodawca “odciąga” podatek dochodowy i składki potocznie określane na ZUS (zdrowotne, emerytalne itd. Ryszard nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 13. słyszałem na zakupach w Kauflandzie w dyskusjach klientów stojących w kolejce do kasy że ponoć […]

  << Może Pan wyżądzić niechcący komuś krzywdę. Moderator

 14. Wstaję rano, kawka, gimnastyka, kawa na ławę i przegląd kilku portali. Wchodzę na L24 i szok. Co jest PL tam się przeniosło, czy o co biega:
  http://www.luban24.pl/index.php?topic=8129.msg39333;topicseen#new
  Nocny Marek vel Teresa Zembik broni zarobków szefa miasta i uważa naszą dyskusję na poziome poniżej czegoś tam. Po 2 w nocy jest zaskoczona, że admin PL śpi i oburza się, że nie może sama siebie przeczytać. Dlaczego szefowa “Solidarności” tak mocno protestuje w sprawach finansowych ujętych w oświadczeniach?
  Ma w tym prywatny interes, bo stworzone specjalnie stanowisko na potrzeby jej męża (PiS) kosztuje nas rocznie od blisko 100 tys. do ponad 130 tys. Tyle z racji otrzymania mandatu radnego powiatowego.
  http://bip.powiatluban.pl/?id=229&content=10343&page=1#Z2V0Q29udGVudCgxMDM0Myk=
  Poczekam cierpliwie na oświadczenie za 2012. Pani Tereso w myśl zasady: zanim zacznie pani głęboko w nocy szperać to proszę pamiętać, że jak się uderza w stół to nożyce się otwierają.

 15. Pani Tereso jak Pani nocą taka samotna to ja jako naczelny czort powiatu, miasta i gminy chętnie panią zatrudnie do ochrony portali przed anielskim śpiewem. Rogiem tracę, raciczka stukne i ogonkiem zamacham za jedyne […]

  << Sam już nie wiem, czy Pana wpis wzbogaca naszą dyskusję, czy raczej kieruje nas na boczne tory. Czy to celowy zabieg, czy jednak wrodzone duże poczucie humoru. Moderator

 16. Oj troche naciagany ten watek, widac ze komus tematów brakuje, taki sam artykuł mógłby byc o staroscie, vice i innych członkach zarzadu, rady itp, podajmy zarobki wszystkich lubańskich oficjeli i wtedy dyskutujmy…

  • Kierunek jest słuszny, żart pomógł niejednemu.Król był silny Stanczykiem. Ewa masz już podane jedno oświadczenie-radnego powiatowego. Admin mało chciałem od pani Teresy. Nie martw się zaplacilbym podatek i nawet ZUS

  • Pani Ewo, nie do końca byłem przekonany do publikacji tekstu od dłuższego czasu przygotowywanego przez redaktora S. Pigułę. Też pytałem, czemu to ma służyć? Nie jestem jednak jakimś satrapą i nie wstrzymuję inicjatyw Redakcji i tekst ukazał się na łamach PL.
   Czytając tekst i komentarze zauważam jednak pewien sens. Publikacja pokazała jak badrdzo lokalne społeczeństwo jest podzielone. Nie tak jak podają media głównego nurtu. Nie jest to podział według kryterium politycznego na zwolenników jednej z partii i ich przeciwników, a podział na tych co mają dobrzepłatną pracę i tych co takiej pracy nie posiadają.

   Zaskoczył mnie poziom agresji obydwu stron. Muszę ciągle ingerować, a i tak jest wielu niezadowolonych. Poruszony temat bardzo dzieli, co można zaobserwować analizując wyniki zaproponowanej przez nas ankiety. Dla mnie pojawia się zasadnicze pytanie jako do osoby odpowiedzialnej za całe to zamieszanie: czy warto poruszać tak drażliwe tematy na łamach PL? Osobiście uważam, że jeśli będziemy udawać, że problemu bezrobotnych i biednych nie ma to dyskusja, wcześniej czy później, sama przeniesie się na uliczne mury.

   • „(…)czy warto poruszać tak drażliwe tematy na łamach PL? Osobiście uważam, że jeśli będziemy udawać, że problemu bezrobotnych i biednych nie ma to dyskusja, wcześniej czy później, sama przeniesie się na uliczne mury.”
    A co mają do bezrobocia zarobki burmistrzów czy wójtów. Nie szukaj problemu tam, gdzie go niema. Zadaj sobie trud i poczytaj jakie są metody walki z bezrobociem. Ile pieniędzy poszło na tzw. projekty unijne miękkie. Ile za te pieniądze można by było stworzyć miejsc pracy? Jednak jeśli one są to należy z nich korzystać bo inaczej pieniądze przepadną. Nie można zrobić przesunięć na inny cel. Policz sobie ile pieniędzy można zaoszczędzić obniżając pensję burmistrzom, wójtom, starostom. Już widzę jak bezrobocie maleje. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Przeanalizuj jakie są warunki do prowadzenia działalności gospodarczej, jakie są koszty pracy itd. Ten Twój post jest tłumaczeniem się z tego co się tu zadziało, ale tłumaczenie mało przekonujące.

    • A ile i jakie projekty zostały złożone przez władze? Jak widzę to jedyne projekty to mnożenie zatrudnienia. Asystent burmistrza, członek zarządu w powiecie. Pani Tereso to są nasze pieniądze. Zamiast zatrudnić ludzi do szukania pieniędzy i pisanie projektów to rozszerza się władze. Jak już Pani szerzy taki populizm to niech pani napisze czego dokonał pani mąż, a czego nie dokonałby powiat bez niego? Ile zyskało, a ile straciło miasto na zatrudnieniu asystenta? Ile wyszło projektów i kto je pisze i składa? Czasami rozbija się wszystko o wkład własny, tak jak w przypadku ulicy Bankowej. 3 lata zatrudnienia daje być może wkład własny. Pani nas czaruje, ale ja nie tylko nie zgadzam się na to, ale i przed wyborami zadbam, aby nie dać mandatu zaufania takim ludziom.

     • “przed wyborami zadbam, aby nie dać mandatu zaufania takim ludziom.”
      Jakim ludziom? Jak zadbasz? Oczernianiem i stalkingiem w internecie?

 17. Nie jestem adwokatem kogokolwiek. Ryba napisał żeby dla porównania zamieścić zarobki poprzedników. Jakie to ma znaczenie kto zamieszcza. Takiego ataku na moją osobę i na mojego męża nie spodziewałam się. Jeszcze raz pytam co to wszystko ma celu. Mąż mój już oddał oświadczenie albo oda tak by zmieścić się w ustawowym czasie i nie wiem czego w związku z tym ma się obawiać?. Będzie dostępne.Pracuje on w Starostwie Powiatowym a nie w Urzędzie Miasta. Znam osoby, które w godzinach pracy czyli za nasze pieniądze udzielają się na różnych forach. Ja w godzinach pracy nie piszę. Komu to przeszkadza, że w godzinach nocnych? To jest mój prywatny czas, który spędzam jak chcę. Jedni chodzą na zabawy taneczne inni na ogniska i drą ryje do rana ja sobie czytam lub piszę. Komuś to przeszkadza? Jest demokracja chociaż w tym zakresie. Znam osoby, które cały czas wszędzie podnoszą te tematy. TU działa zasada uderz w stół nożyce się odezwą.

  • Tereso, widząc zarobki Twojego męża, Lech się w grobie przewraca.
   Przecież to utopia, brakuje na remonty dróg czy choćby służbę zdrowia, a my radnemu powiatowemu prezent robimy. Cały ten polityczno administracyjny cyrk mam teraz w głębokim poważaniu.

   • cytat z wpisu @mieszkaniec ” brakuje na remonty dróg czy choćby służbę zdrowia” w służbie zdrowia też niektóre etaty niepotrzebne i z naszych pieniędzy, prezenty dla niektórych zostały rozdane już dłużej niż 3 lata. Co prawda to prawda.

    • “w służbie zdrowia też niektóre etaty niepotrzebne i z naszych pieniędzy, prezenty dla niektórych zostały rozdane już dłużej niż 3 lata”

     O czym pani pisze?

     • A ile i jakie? Boruta wywiezie do piekła niebytu
      To ja mam chore racice i wizyte za rok, a tu taki szwindel?

  • Jak kulturalnie siedzą to rozmawiają, jak się porządnie napiją to drą ryja.

   • A Pani jak wypije to mówi, czy też drze?

    << Upraszam nie kontynuować zgłębiania tego zagadnienia, ludzie to czytają! Moderator

  • A co to nauczyciel to nie człowiek, nie może nazwać czegoś po imieniu?

 18. Burmistrzowie

  Liczba: 796

  Roczne koszty utrzymania: ok. 100 mln zł

  Według rozporządzenia Rady Ministrów wynagrodzenie zasadnicze burmistrza w gminie powyżej 100 tys. mieszkańców wynosi od 4800 zł a 6200 zł, powyżej 15 tys. do 100 tys. mieszkańców 4500 – 6000 zł, a do 15 tys. mieszkańców 4200 – 5900 zł.

  Jednak tak samo jak w przypadku prezydentów burmistrzowie mogą liczyć na dodatki funkcyjne (od 1900 do 2100 zł) i dodatki specjalne. Wysokość tych ostatnich uchwalają rady miejskie. I tak np. na pensję burmistrza Kłodzka składa się 6000 zł wynagrodzenia zasadniczego i aż 6060 zł z tytułu dodatków.

  Średnia krajowa wynosi ok. 10 500 zł.
  Wójtowie

  Liczba: 1576

  Roczne koszty utrzymania: ok. 200 mln zł

  Minimalne oraz maksymalne wynagrodzenia zasadnicze wójtów oraz maksymalny poziom dodatku funkcyjnego, przewiduje rozporządzenie Rady Ministrów i są one identyczne jak w przypadku burmistrzów. Jednak ostateczny wpływ na pełne wynagrodzenie wójta ma rada gminy ustalająca dodatki specjalne. Zarobki wójtów są zbliżone do zarobków burmistrzów, ale nie mogą przekroczyć siedmiokrotności stawki bazowej. Przykładowo wójt Dobrzenia Wielkiego zarabia 12 100 zł, a wójt Turawy – 8593 zł.

  Radni
  Liczba: 48 510

  Roczne koszty utrzymania: ok. 1,1 mld zł

  Radni wszystkich szczebli otrzymują tzw. dietę. Jej wysokość określana jest przez uchwałę rady gminy, powiatu lub sejmiku samorządowego. Nie może być większa niż półtorakrotność kwoty bazowej. Czyli w przyszłym roku nie będzie mogła przekroczyć 2753,02 zł.

  W praktyce wysokość diety radnego jest uzależniona od wielkości gminy. W gminach powyżej 100 tys. mieszkańców radny może otrzymać 100 proc. maksymalnej stawki, ale w gminach od 15 tys. do 100 tys. mieszkańców już co najwyżej 75 proc. stawki, czyli około 2065 zł. Z kolei w gminach poniżej 15 tys. mieszkańców tylko 50 proc. stawki, czyli 1377 zł. Według takiej samej zasady ograniczane są diety radnych we władzach powiatu.

  Praktyka pokazuje, że w sejmikach wojewódzkich radni otrzymują kwoty zbliżone do maksymalnego progu. W kujawsko-pomorskim szeregowy radny zarabia 2340 zł, przewodniczący sejmiku 2750 zł. W sejmiku mazowieckim średnia dieta wynosi ok. 2600 zł.

  Osiemnastoma warszawskimi dzielnicami kieruje 409 radnych, a kolejnych 60 zasiada w Radzie m.st. Warszawy. Dla porównania, w dwukrotnie większym od Warszawy Berlinie (3,4 mln mieszkańców) jest 100 radnych. W sposób jeszcze bardziej efektywny zarządzany jest Nowy Jork. Ośmiomilionowa metropolia podzielona jest na pięć dzielnic i ma zaledwie 51 radnych. Z kolei w Los Angeles jest tylko 15 członków rady miasta oraz trzech tzw. city oficerów. Amerykanie wychodzą z założenia, że z mniejszej liczby radnych łatwiej stworzyć specjalistyczny zarząd. Poza tym ponieważ odpowiedzialność rozkłada się tylko na kilkanaście osób, łatwiej jest je rozliczyć z powierzonych zadań.

  http://forsal.pl/artykuly/466492,sprawdz_ile_zarabia_twoj_burmistrz_wojt_i_radny.html#

  Prawda jest taka ,że tylko Burmistrz i Starosta mają mieć godne zarobki.

  Radni
  Liczba: 48 510
  Roczne koszty utrzymania: ok. 1,1 mld zł

 19. Belzebubie ale mnie wykreciles. Stańczyk nie da rady Pani Teresie. Już wolalem jej nocny monolog na L24, tak sciagnalem sobie…gdzie diabeł nie może tam babe pośle. Kobieto nie zaduszaj nas maratonem pisania. Amnesty coś organizuje dla Ciebie

 20. Dlaczego odezwałam się w tym temacie? Bo nie lubię obłudy i manipulacji. Jeśli chodzi o posty to każdy może zamieścić, ale nie rozumiem autora artykułu. Jest on redaktorem na tym forum, które pretenduje do miana demokratycznego. Tym bardziej nie rozumiem. Chcecie walczyć z czymś co było niedobre do tej pory a stosujecie metody jeszcze gorsze niż za czasów PRL. Wstyd i pohańbienie.

  • Pani Tereso:
   “Wstyd i pohańbienie”.
   Debatę publiczną w ramach zdrowego słowa nazywa pani tymi słowami?
   Metody o jakich pani pisze zastosowała pani osobiście w nocy na l24. Kopiuj wklej, screeny i komentarze na innej stronie bez udziału zainteresowanych.

   • Proszę podać ile wejść było na te wątki. To jest miarodajne, a nie ile osób zabiera głos, bo jak widać wypowiedzi nie zawsze coś wnoszą coś pozytywnego do sprawy.
    << 749 to liczba otwarć tej strony. Moderator

    • Jan pisze o L24. A jeśli chodzi o wejścia na tę stronę w związku z tym artykułem, to nie ma się z czego cieszyć. Tania sensacja zawsze wzbudza duże zainteresowanie, ale szybko się nudzi.

   • “(…)ramach zdrowego słowa(…)” kojarzy mi się to ze służbą zdrowia…

  • Pani Tereso, o ile o obłudzię i manipulację może Pani zarzucać, bo mają charakter uznaniowy, to gdzie tutaj znajduje Pani działania gorsze niż za czasów PRL’u? Tego z kolei ja nie rozumiem.
   Pozdrawiam

   • W wojsku było takie powiedzenie, gdy żołnierze jedli posiłek: ” Żołnierze pojedli -pyta starszy rangą. Nie pojedli – odpowiadają żołnierze. To już nie pojedzą – odpowiada starszy rangą.” To i Pan już nie zrozumie.

    • Jaki zatem jest sens pisania czegoś, czego i tak nie jestem w stanie zrozumieć?

      • Jerzy Urban miał podobne poglądy do Pani w tej kwestii. To nie jest komplement. Wojskowe dowcipy, odniesienia do PRL, powoli wszystko się wyjaśnia.

     • “Andrzej Ploch
      2013/04/28 at 18:02

      Jerzy Urban miał podobne poglądy do Pani w tej kwestii. To nie jest komplement. Wojskowe dowcipy, odniesienia do PRL, powoli wszystko się wyjaśnia.”

      Nie znam poglądów niejakiego Urbana Jerzego, w zasadzie ta persona nie miała żadnych poglądow. Robił co mu kazano. jeśli wydaje się Panu, że to porównanie wyprowadzi mnie z równowagi i nie będę mogła sobie z tym poradzić to się Pan myli. Taki wpis świadczy o tym, że to Pana coś wyprowadziło z równowagi i nie używa Pan merytorycznych argumentów tylko jakieś wyimaginowane. Pozdrawiam.

 21. Mam pytanie do admina. Dzisiaj wpisałam się kilka razy. Jeśli odpisuje to widzę wszystkie moje posty. Po zamknięciu i wyjściu z internetu i ponownym wejściu widzę tylko niektóre z nich. Domyślam się, że tak widzą inni użytkownicy (czyli nie wszystko). Dlaczego tak się dzieje?
  << Może to wina oprogramowania na które nie mamy wpływu. Moderator

 22. Jeżeli już czort zmeczony mieszaniem przez babe to znaczy, że diabelnie ona uparta, albo nie kumata.
  Bieg między portalami i maraton ataków i co diabeł na to? Wina poleje i nad tym zaplacze. Jak solidarnosć tak walczy o godne warunki dla pracownika to diabel też startuje.Może na tiry smoły zarobi

   • Czasami upór mylony jest z głupotą, albo nie mylony-czort wie. Najgorzej to wpuścić do domu pieniacza, który z uporem nie widzi, ze wszyscy czekają jego wyjścia. Nawet małe diabelki dla zrozumienia zaczynaja w pizamach biegac, glupi, czy jak inni wola uparty siedzi i gada do siebie. Ryba a przypomnij tego kandydata, bo czarcia krew mnie zalała i nijak nie kojarze.

 23. Znam jednego,który chciał zostać burmistrzem za połowę poborów poprzednika ale wyborców to nie przekonało.

 24. Boże, widzisz i nie grzmisz na tych próżnych, którzy roztrząsają kto ile ma pensji,diety, netto i brutto. Żenada, żal mi Was. Artystów z Was nie będzie, nie wiecie kiedy ze sceny zejść. PIENIACTWO – taką oto nową nazwę można przypisać Lubaniowi. Te śmieszne komentarze na lokalnych portalach…każdy z Was uważa, że po wpisie świat zostanie zbawiony – szlachetne, głupie, ale z pewnością szlachetne. Nie trzeba szukać odpowiedzi, dlaczego Polska funkcjonuje tak jak funkcjonuje, mając takich “inteligentnych” obywateli. Pie###licie w tym internecie, aż głowa boli. Urodzonych arcygeniuszy wzywam to startowania w wyborach, tyle w temacie

  • Mam wrażenie, że wrzucił Pan “szablonik” niewiele czytając co tu napisano. Kilku takich “zawodowców” wpadło tu już przed Panem.

 25. Ciekawe byłoby zestawienie rodzin pracujących w naszym samorządzie. Ile zarabiają członkowie rodu […] Ciekawe co sobie pomyśli przeciętny mieszkaniec Lubania jak się dowie ile zarabiają ci, którzy tyle mówią o biedzie i bezrobociu a sami żyją i ich całe rodziny w dobrobycie.
  << Osoby zainteresowane zgłaszają naruszenie praw majątkowych Moderator

  • przecież pensje urzedników magistratu nie sa tajenica, to nie prywatna firma, czyż nie?

 26. Pieniążki szczęścia nie dają ale czasem pomagają. Żeby taka aktywność jak tu zaistniała na aukcji rzecz Kamila Nowosielskiego to był bym z nas dumny.

 27. W Rakowicach Małych koło Lwówka Śląskiego zagraniczny inwestor buduje nową halę produkcyjną, w której będą produkowane gotowe łazienki. Dzięki tej inwestycji powstanie około 60 miejsc pracy.

  We Lwówku można !!! A dlaczego nie w Lubaniu ??? Burmistrz w kampani obiecywał nowe miejsca pracy, ale jak doszedł do władzy to cały czas słyszymy kryzys i kryzys. We Lwówku nie patrzą na kryzys – tworzą miejsca pracy. A w Lubaniu nic nie powstaje, wręcz przeciwnie – przybyło bezrobotnych z kamieniołomów

  ——————————————————————————–

 28. “jaka klasa taka kasa”… albo tak: “jak sie nie ma klasy to się oczekuje wielkiej kasy” widać, że życie weryfikuje wszystkie przedwyborcze deklaracje… zwłaszcza burmistrza, szkoda, że bruk tak przyciąga…

 29. Niska płaca = zazwyczaj ciągoty korupcogenne

  Wysoka płaca = marnowanie pieniędzy podatnika

  Odwieczny problem. Co jest lepsze? Obiektywnie będzie można ocenić opłacalność inwestycji w pensje zarządzającego na koniec jego kadencji. Zrobic samemu bilans korzyści i strat dla Lubania i pamietać, że za rok każdy z nas będzie mógł się wypowiedzieć jeśli weźmie aktywny udział w wyborach.

 30. A ja zapraszam wszystkich do wspaniałego miejsca w Lubaniu Kawiarnia “7 NIebo” najlepsza kawa i herbata. Pozdrawiam przy okazji właściciela […]
  << Rozumiem, że zaproszenie ma dotyczyć chętnych do dyskusji na temat poruszony na tym forum. Moderator

 31. Jaki jest burmistrz wszyscy widzimy, jest to mistrz promocji, teraz żeby się wypromować za społeczne pieniądze jedzie z uczniami z Gimnazjum nr. 3 oraz z bezradnym […] do Warszawy 2.05.2013r. na spotkanie z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

  • zdjęcie z Bronkiem lepsze niż z ogonkiem, przeciez podróze kształcą, a może podpatrzy cos w Stolicy i zaimplementujetui czy tam… pożyjemy, zobaczymy, ocenimy

 32. Tylko patrzeć jak w następnym numerze Ziemi Lubańskiej będzie duży promocyjny artykuł i kolorowe zdjęcia, Słowińskiego w uściskach z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Dla burmistrza […] i radnego […] ( też pojechał za nasze ) promocja ponad wszystko. Pozdrowienia dla PL i wpisowiczów, którzy nie pojechali.

 33. Chodzą po Lubaniu słuchy że [..]. Panie Andrzeju trochę się natrudziłem, proszę nie cenzurować z 3 Majowymi pozdrowieniami dla PL.
  << Miło się z Panem wymienia "słuchy", ale umawialiśmy się, że będzie Pan pisał pod jednym nickiem. A tu co? Recydywa. Po tym jak się nabrałem to przeniosłem wieści do przepastnego archiwum. Pozdrawiam Moderator

 34. Jaki burmistrz jest – wystarczy posłuchać co ludzie mówią. Nikogo już nie zwiedzie swoim prymitywnym marketingiem, z wyjątkiem swojej świty 🙂 która od niego zależy. Szkoda tylko pieniędzy obywateli na taką zabawę naszego wspaniałego, najlepszego burmistrza.

 35. Ćwierkają wokoło, że Dutkiewicz jak zobaczył oświadczenie majątkowe Słowińskiego to zwołał sesję RM by uchwaliła dla niego podwyżkę, noto to Lubań górą wobec stolicy województwa…. Tak trzymać burmistrzu!!!