Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Burmistrz Lubania do radnych – “gołosłowie” i “memłanie”

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Lubań, która odbyła się w ubiegły poniedziałek (18.03), Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński pytania radnych z klubów “Nowy Lubań i “Łączy nas Lubań”, którzy występowali w imieniu mieszkańców nazwał “gołosłowiem” i “memłaniem”.

Poniedziałkowa sesja RM Lubań została zwołana po to, by rajcy rozpatrzyli i przyjęli bądź nie, uchwałę w sprawie udzielenia upoważnienia Burmistrzowi Lubania do podjęcia współpracy z Narodową Agencją Poszanowania Energii S.A., która na zlecenie miasta ma przeprowadzić analizę termomodernizacyjną lubańskiego Miejskiego Domu Kultury i basenu krytego MOSiR Lubań “Laguna”. 

Radni z klubu “Nowy Lubań”, któremu przewodzi Robert Daszkiewicz, oraz radni klubu Witolda Chojnackiego “Łączy nas Lubań”  zwrócili się do Burmistrza Arkadiusza Słowińskiego z szeregiem pytań o merytoryczne i wyczerpujące wyjaśnienia dotyczące tego zadania. Burmistrz nazwał pytania radnych “gołosłowiem” i “memłaniem” (materiał wideo z sesji zrealizowany przez CRV – KLIKNIJ TUTAJ).

Podczas posiedzenia wyraziliśmy wiele wątpliwości co do zasadności kolejnej analizy tzw. głębokiej termomodernizacji MDK i basenu. Pytaliśmy m.in o to na czym ma polegać partnerstwo, ile będzie to kosztować i czy mamy taką kwotę w bieżącym budżecie – mówi radna z klubu “Nowy Lubań” Marlena Adler – ale nasze pytania to wg pana burmistrza cytuję: “gołosłowie” i “memłanie”. 

Wyraźnie zbulwersowana wypowiedzią “Ojca miasta” radna Małgorzata Grzesiak, zwróciła Burmistrzowi Słowińskiemu uwagę,  że posiedzenie Rady Miejskiej to nie zabawa w piaskownicy i żeby zwracał uwagę na to, jakie słowa kieruje w stosunku do radnych:

-Panie Burmistrzu proszę ważyć słowa, bo nie jesteśmy w piaskownicy tylko jesteśmy na sali obrad Rady Miasta Lubań…..Proszę nas szanować, bo my naprawdę wypowiadamy się językiem komunikatywnym, polskim i proszę szanujmy się wzajemnie – powiedziała podczas posiedzenia radna Małgorzata Grzesiak.

Ostatecznie, większość obecnych na sesji rajców zagłosowała za uchwałą, która daje zielone światło BML do współpracy w zakresie opracowania audytu energetycznego z Narodową Agencją Poszanowania Energii S.A.. Zadanie to będzie kosztować budżet miasta 120 tysięcy zł.

Autor: PA/foto: kadr z materiału CRV

4 komentarze Burmistrz Lubania do radnych – “gołosłowie” i “memłanie”

 • Rozbawiony

  Burmistrz pewnie poczuł się znowu nauczycielem besztającym uczniaków.

 • Jan

  Kto kogos przezywa tak sam sie nazywa. Slyszy sie juz w Lubaniu nowy pseudonim burmistrza slowinskiego MEMLAK

  • Regina Słabicka

   Ten poziom. Pan Memlak. Nawet gdyby tak miał traktować uczniów, to byłoby jak podróż w czasie do epoki słusznie minionej.

 • lech

  “-Panie Burmistrzu proszę ważyć słowa, bo nie jesteśmy w piaskownicy tylko jesteśmy na sali obrad Rady Miasta Lubań…..Proszę nas szanować, bo my naprawdę wypowiadamy się językiem komunikatywnym, polskim i proszę szanujmy się wzajemnie – powiedziała podczas posiedzenia radna Małgorzata Grzesiak.”. -niestety lata lecą!!, jak w większości miasteczek w Kraju, język komunikatywny jest potrzebny..biorąc pod uwagę aspekt mechaniki zaczerpnięty z nagrodzonej wieloma nagrodami tu i ówdzie,spowiedzi o socjologiczno- społecznej z dodatkiem kulturoznastwa niejakiej radnej pani Adler,
  /mówię tu o pracach naukowych/,można się spodziewać , że w połowie kadencji
  zobaczymy statuetkę pojednania o los w małym grodzie.-Radni są nie przygotowani???