Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Browar Dolina Bobru już warzy

Wnętrze Browaru Dolina Bobru (foto: FB)

Jak się okazuje nasz subregion wraca do tradycji piwowarskich. Kilka lat temu ponownie uruchomiono Browar Lwówek Śląski, a niedawno trójka przyjaciół – Michał Barancewicz, Patryk Bartoszko i Bartosz Nawrotka,uruchomili browar we Wleniu o wdzięcznej nazwie Browar Dolina Bobru. Wleńskie piwo znajdziemy w sprzedaży już niebawem.

Czy nowy browar, który powstał we Wleniu będzie ma szansę stać się skuteczną konkurencją dla taniego i niezbyt dobrej jakości piwa produkowanego w Polsce przez koncerny piwowarskie?

Pewnie browar we Wleniu nie zagrozi potentatom, bowiem oni są nastawieni na ilość sprzedawanego napoju, podkreślam napoju, bowiem to co oferują nam wielkie koncerny nie można nazwać piwem, a nie na jakość. Ale jestem przekonany, że  stanie się kolejnym na mapie naszego kraju przedsiębiorstwem piwowarskim, produkującym na potrzeby rynku smakoszy i koneserów doskonałej jakości złoty trunek mówi Wojciech Starewicz, znawca branży piwowarskiej.

Dlaczego grupa pasjonatów piwowarstwa wybrała właśnie Wleń na miejsce swojego browaru? Okazało się, że własnie tam znajduje się odpowiedni budynek, w którym można umiejscowić kadzie i warzyć złocisty napój.

To nie będzie takie typowe piwo, jakie dziś możemy znaleźć w sklepie. My za każdym razem będziemy próbowali coś urozmaicić. Każda nasza warka będzie inna od poprzedniej. Będziemy dodawać nowe, niestandardowe składniki. Chcielibyśmy również dodawać takie zwyczajne, klasyczne składniki, ale w nowej odsłonie, czyli np. chmiele nie tylko z Polski, czy z Niemiec, ale również z Nowej Zelandii, Ameryki, czy z Australii – mówi Patryk Bartoszko dla portalu lwowecki.info.

Piwo pojawić się ma w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Będzie dostępne w dobrych lokalnych sklepach, restauracjach i piwiarniach. Informacje na Facebooku pod adresem  https://www.facebook.com/browardolinabobru/

Autor: Red.