Wybory Parlamentarne 2019

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Lokalny Samorząd

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Blisko 1 mln zł na kulturę dla Gminy Wiejskiej Lubań

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przekaże blisko 1 mln zł dla Gminy Wiejskiej Lubań, na realizację zadań w zakresie rozwoju kultury. W ramach przyznanych środków, samorząd gminny wyremontuje świetlicę wiejską w Radostowie Średnim oraz zaadoptuje budynek byłej szkoły w Henrykowie Lubańskim na Centrum Integracji Społecznej.
– Dzięki wsparciu finansowemu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dolnośląskie obiekty pełniące funkcje kulturalne, których organizatorem są jednostki samorządu terytorialnego, odzyskają blask i będą dostępne dla mieszkańców, także tych z niepełnosprawnościami zaznacza Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
Na całym Dolnym Śląsku, dofinansowanych zostanie łącznie 54 inwestycji, w tym 38 zadań dotyczących budowy i wyposażania, 14 z zakresu przebudowy oraz 2 z zakresu wyposażenia na łączną kwotę 30 mln zł.
-Cieszę się że my również jesteśmy w grupie beneficjentów tego finasowania. Otrzymaliśmy z UMWD blisko milion złotych na modernizację świetlicy w Radostowie Średnim i modernizację budynku szkoły w Henrykowie, gdzie powstanie Centrum Integracji Społecznej – informuje Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń.
Do samorządu Gminy Wiejskiej Lubań trafi ogółem 989 859 tys zł, z czego  489 859 tys zł zostanie przeznaczonych na remont świetlicy wiejskiej w Radostowie Średnim, a 500 tys zł na modernizację budynku byłej szkoły i zaadoptowanie go na Centrum Integracji Społecznej – Centrum Kultury Gminy Lubań w Henrykowie Lubańskim.
Autor: Red.