Wybory Samorządowe 2018

Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Beata Szydło będzie gościem III Forum Przemysłowego w Karpaczu

W III Forum Przemysłowym w Karpaczu (8-10 grudnia 2017) weźmie udział blisko 700 gości reprezentujących duży i średni biznes, zarówno z Polski jak i z zagranicy, przedstawiciele administracji publicznej, środowisk eksperckich oraz mediów. Swoją obecność w obradach potwierdziła szefowa polskiego rządu Beata Szydło. Jednym z prelegentów Forum będzie Redaktor Naczelny Przeglądu Lubańskiego Andrzej Ploch.

W konferencji wezmą udział także wysokiej rangi przedstawiciele polskiego parlamentu oraz rządu, m.in. marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, wicemarszałek Sejmu RP Barbara Dolniak, wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, wiceminister cyfryzacji Marek Zagórski, wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski oraz senator Grzegorz Napieralski.

Dyskutować na temat kierunków rozwoju polskiego oraz europejskiego przemysłu będą także byli premierzy polskiego rządu Jan Krzysztof Bielecki i Leszek Miller oraz znani ekonomiści Grzegorz Kołodko i Janusz Steinhoff.

Wśród najważniejszych gości zagranicznych znaleźli się m.in. szef Kancelarii Prezydenta Gruzji Giorgi Abashiszwili, członek Bundestagu Klaus-Peter Schulze, deputowana Parlamentu Macedonii Slavica Shumanska-Miteva oraz przewodniczący Stowarzyszenia na rzecz Inwestycji Zagranicznych Czech Kamil Blažek.

Najważniejsze zagadnienia gospodarcze będą omawiać przedstawiciele polskiego i europejskiego biznesu oraz agencji, m.in.: prezes Tauronu Filip Grzegorczyk, główny ekonomista PKN ORLEN Adam Czyżewski, prezes zarządu FAMUR Mirosław Bendzera, prezes Fuel Economy Solution Limited Tim Patterson z Wielkiej Brytanii, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński oraz dyrektor Agencji Promocji Inwestycji Zagranicznych Bośnii i Hercegowiny Gordan Milinić.

III Forum Przemysłowe w Karpaczu organizowane pod hasłem „Kierunki rozbudowy i rozwoju przemysłu w Europie” odbędzie się w dn. 8-10 grudnia w Centrum Konferencyjnym Hotelu Gołębiewski**** (ul. Karkonoska 14, Karpacz).

Początek obrad – w piątek 8 grudnia, o godz. 15:30. Gości konferencji będą mogli się rejestrować od godziny 13:00. Pierwszy dzień Forum (8 grudnia) zwieńczy Uroczysta Gala, podczas której poznamy laureatów tegorocznych nagród w kategoriach „Inwestor” oraz „Inwestycja” (początek o godz. 21:15).

Organizatorem Forum Przemysłowego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich – organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Miastem Gospodarzem jest Karpacz, a Partnerem – Województwo Dolnośląskie.

Szczegółowe informacje dot. Forum Przemysłowego oraz formularz akredytacyjny znajdą Państwo na stronie www.forum-ekonomiczne.pl

Miło mi także poinformować, że jako Redaktor Naczelny Przeglądu Lubańskiego będę moderatorem dwóch paneli dyskusyjny z dziedziny turystyki.

Zapraszam
Andrzej Ploch

 

Relacja z zeszłorocznego Forum Ekonomicznego 2016

4 komentarze Beata Szydło będzie gościem III Forum Przemysłowego w Karpaczu

 • Jarosław Ludowski

  Panie Andrzeju, proszę przekazać Pani Premier słowa otuchy i wsparcia.
  Gratulacje

  • Andrzej Ploch

   Moment na przeprowadzanie wywiadu dla PL jest mało komfortowy. Może jednak poprzestaniemy na wspólnej lampce wina.

 • Jarosław Ludowski

  P. Andrzeju wszystko wskazuje na to, że jednak p. Premier nie będzie na forum 🙁

 • Piotrek

  I bardzo dobrze! Była już pani premier to co najwyżej i w porywach mogłaby być radną w jakimś powiecie na wschodzie naszej pięknej ojczyzny. Zajechała ten kraj na arenie międzynarodowej razem z panem Waszczykowskim i taka jest smutna prawda. Ani me,ani be, ani kukuryku po angielsku, więc z czym za granicę? Morawiecki to i prezencja i języki i rozległe kontakty. Prezes wie co robi. W pełni ufam jego działaniom, tylko szkoda że zreflektował się tak późno. Rola Morawieckiego będzie polegała głównie na tym, żeby odkręcić to, co pani Beata spier…..ła. Ale lepiej późno niż wcale!