Chcesz odpocząć? Przyjedź do Siekierczyna!

W Siekierczynie od wielu lat funkcjonuje niewielki, aczkolwiek bardzo malowniczy obiekt rekreacyjno – wypoczynkowy. Dla chcących wypoczywać aktywnie jest do dyspozycji boisko do siatkówki plażowej oraz świeża woda w zbiorniku wodnym. Atrakcje znajdą tam również najmłodsi, bowiem do ich dyspozycji jest bogato wyposażony plac zabaw.

Dla tych którzy nie garną się zbytnio do odpoczynku aktywnego, na terenie obiektu są dwa murowane grille oraz miejsce na ognisko. Cały teren siekierczyńskiego obiektu charakteryzuje cisza i spokój, więc relaks jest gwarantowany.

Przed każdym sezonem porządkujemy teren basenu w Siekierczynie, aby w czystym środowisku i spokoju mogli tam odpoczywać mieszkańcy naszej Gminy i nie tylko. W basenie jest  świeżo napuszczona woda. Na terenie jest wiata pod wspólne biesiady, grill i miejsce na ogniskomówi Wójt Gminy Siekierczyn Janusz Niekraszdla najmłodszych dzieci przygotowaliśmy plac zabaw, a dla nieco starszych boisko do siatkówki plażowej. Na obiekcie jest wiele ławek oraz terenów trawiastych, gdzie można się opalać, no i przede wszystkim cisza oraz spokój, dlatego zachęcam do odpoczynku na tym obiekcie  podkreśla Wójt Nekrasz.

Teren siekierczyńskiego basenu, to również bardzo dobre miejsce wypoczynku dla turystów pieszych i rowerzystów, bowiem znajduje się tuż obok ścieżki rowerowej z Lubania w kierunku Zgorzelca.

Z terenu można korzystać bezpłatnie, jednak Siekierczyńscy samorządowcy proszą tylko o zachowanie porządku i spokoju, tak aby nie przeszkadzać innym wypoczywającym.

Uwaga! ze względów bezpieczeństwa obiekt jest monitorowany.

Uwaga! Urząd Gminy w Siekierczynie wydzierżawi budynek gastronomiczny na terenie rekreacyjno – wypoczynkowym w Siekierczynie pod działalność gospodarczą ( np.smażalnia ryb, restauracja pizzeria itp.). Bliższych informacji udziela Wójt Gminy Siekierczyn Janusz Niekrasz, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu, pod numerem telefonu tel.  75 7221778 i 75 7221788.

www.siekierczyn.pl

SP

IMGP5043 IMGP5044 IMGP5045 IMGP5046 IMGP5048 IMGP5049 IMGP5050 IMGP5051