Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Chcesz odpocząć? Przyjedź do Siekierczyna!

W Siekierczynie od wielu lat funkcjonuje niewielki, aczkolwiek bardzo malowniczy obiekt rekreacyjno – wypoczynkowy. Dla chcących wypoczywać  jest do dyspozycji boisko do siatkówki plażowej oraz tuż po rozpoczęciu wakacji świeża woda w zbiorniku wodnym. Atrakcje znajdą tam również najmłodsi, bowiem do ich dyspozycji jest bogato wyposażony plac zabaw. Gmina chętnie wydzierżawi również tamtejszy pawilon na cele handlowo – gastronomiczne.

Dla tych którzy nie garną się zbytnio do odpoczynku aktywnego, na terenie obiektu są dwa murowane grille oraz miejsce na ognisko. Cały teren siekierczyńskiego obiektu charakteryzuje cisza i spokój, więc relaks jest gwarantowany.

Przed każdym sezonem porządkujemy teren basenu w Siekierczynie, aby w czystym środowisku i spokoju mogli tam odpoczywać mieszkańcy naszej Gminy i nie tylko. W basenie jest  świeżo napuszczona woda. Na terenie jest wiata pod wspólne biesiady, grill i miejsce na ogniskomówi Wójt Gminy Siekierczyn Janusz Niekraszdla najmłodszych dzieci przygotowaliśmy plac zabaw, a dla nieco starszych boisko do siatkówki plażowej. Na obiekcie jest wiele ławek oraz terenów trawiastych, gdzie można się opalać, no i przede wszystkim cisza oraz spokój, dlatego zachęcam do odpoczynku na tym obiekcie  podkreśla Wójt Nekrasz.

Teren siekierczyńskiego basenu, to również bardzo dobre miejsce wypoczynku dla turystów pieszych i rowerzystów, bowiem znajduje się tuż obok ścieżki rowerowej z Lubania w kierunku Zgorzelca.

Z terenu można korzystać bezpłatnie, jednak Siekierczyńscy samorządowcy proszą tylko o zachowanie porządku i spokoju, tak aby nie przeszkadzać innym wypoczywającym.

Uwaga! ze względów bezpieczeństwa obiekt jest monitorowany.

Uwaga! Urząd Gminy w Siekierczynie wydzierżawi budynek gastronomiczny na terenie rekreacyjno – wypoczynkowym w Siekierczynie, pod działalność gospodarczą ( np.smażalnia ryb, restauracja, pizzeria itp.). Bliższych informacji udziela Wójt Gminy Siekierczyn Janusz Niekrasz, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu, pod numerem telefonu tel.  75 7221778 i 75 7221788.

SP

IMGP5043 IMGP5044 IMGP5045 IMGP5046 IMGP5048 IMGP5049 IMGP5050 IMGP5051