Bank Sparkasse już w Lubaniu

sparkasseLubań ma kolejny bank. W poniedziałek (09.09) przy ulicy Rybackiej 25  ( w sąsiedztwie restauracji Dolomity i przy obwodnicy Lubania) otwarto pierwszą w Polsce placówkę banku Sparkasse.

Otwarcia  pierwszej placówki  Sparkasse  w Polsce dokonał prezes zarządu Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien Michael Bräuer wraz z przewodniczącym Społecznej Rady Nadzorczej Sparkasse Berndem Lange –  Starostą Powiatu Görlitz. 

Lubańska placówka  Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien jest drugim przedstawicielstwem zagranicznym tego baku, bowiem od  pięciu lat finansiści ze  Sparkasse w Görlitz działają z powodzeniem w czeskim Libercu i to właśnie doświadczenia z czeskimi klientami skłoniły ich do otwarcia pierwszej placówki w Polsce, gdzie jako miejsce lokalizacji wybrali właśnie Lubań. 

Sparkasse z  Görlitz  oferuje już swoje produkty i usługi polskim klientom w placówkach na terenie Görlitz, Zittau i Bad Muskau od 2001 roku. Obecnie Sparkasse obsługuje ok. 3 700 Polaków, z łącznym depozytem w wysokości ponad 13 mln euro, a co roku przybywają setki nowych klientów.

Klienci indywidualni i instytucjonalni Sparkasse w Lubaniu mogą liczyć na doradztwo w zakresie rachunków bankowych, lokat pieniężnych oraz realizacji szybkich i atrakcyjnych cenowo płatności w ramach Unii Europejskiej. Wszyscy klienci Sparkasse objęci są państwowymi gwarancjami bankowymi Republiki Federalnej Niemiec, ale także dodatkowymi zabezpieczeniami Grupy Finansowej Sparkasse, dającymi stuprocentowe bezpieczeństwo wszystkich ulokowanych środków.

logo_spk

 

 

 

 

 

Autor: Sławomir Piguła

Foto: www.nj24.pl

 

 

1 comment to Bank Sparkasse już w Lubaniu

  • Vincent Vega

    Dalej Polak jest traktowany jako klient gorszej kategorii.
    W Görlitz w Sparkasie wymagają kaucji 100 € od Polaków za rachunek indywidualny.Myślałem że w Polsce coś się zmieni.Jednak nie,nadal nawet w Polsce jesteśmy przez Sparkasę nadal gorzej traktowani.
    100 € kaucji a niby za co ?! Za bycie Polakiem w Polsce ??!!
    WTF ?!