Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Bałtyk – Karkonosze Tour ponownie w Lubaniu. Będą ograniczenia w ruchu

W sobotę 20 maja, już po raz kolejny ulicami Lubania przejedzie wyścig kolarski Bałtyk – Karkonosze Tour. Nasze miasto będzie również lotna premią i metą przedostatniego etapu wyścigu. Kolarze do Lubania przyjadą z Kożuchowa. Tego dnia odbędzie się również II Lubański Wyścig MTB i Wyścig dla dzieci.

Duża dawka sportowych emocji czeka nas 20 maja. Ulice Lubania zapełnią się kolarzami z kilku kontynentów. Po południu przy Wieży Brackiej zakończy się czwarty etap XXV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour. Od rana ulice wypełnione będą zawodnikami z klubu kolarskiego Kwisa Lubań, którzy wystartują w wyścigu MTB. Będziemy mogli również dopingować najmłodszym pędzących na dwóch kółkach przez starówkę.

Wyścig Bałtyk-Karkonosze Tour organizowany jest już po raz 25., w którym startują polskie i zagraniczne kluby kolarskie oraz reprezentacje regionalne i narodowe. Prestiżowy wyścig organizowany jest w zachodniej części Polski. Rozpoczyna się 17 maja w Kołobrzegu a kończy 21 maja w Karpaczu. Trasa składa się z sześciu etapów: Kołobrzeg-Sławno, Goleniów-Chociwel, Zbąszynek-Zbąszynek, Kożuchów-Lubań, Kowary-Przełęcz Okraj, Piechowice-Karpacz. Nasze miasto będzie jedną z miejscowości, w których zorganizowana zostanie lotna premia i meta etapowa. Dla Lubanian to wyjątkowa okazja uczestniczenia w rajdzie i dopingowania zawodnikom, którzy przemierzą setki kilometrów. Na zawodników czekać będą trzy wymagające pętle ulicami miasta: Plac 3 Maja, Podwale, Zgorzelecka, Łużycka, Armii Krajowej, Mickiewicza, al. Kombatantów, 7 Dywizji, Plac 3 Maja, gdzie będzie lotna premia i meta etapu Kożuchów-Lubań (145,6 km).

Program wyścigu w Lubaniu:

Lubań, Plac 3 Maja

10:45 – Oficjalne otwarcie zawodów

11:00 – Start wyścigu dla dzieci

12:00 – Start wyścigu MTB

12:30 – Ceremonia dekoracji dzieci

14:30 – Ceremonia dekoracji zawodników MTB

15:50 – Rundy zawodników XXV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk-Karkonosze TOUR

16:30 – Ceremonia dekoracji zawodników BK TOUR

20 maja będzie można nie tylko kibicować, ale również samemu wskoczyć na siodełko. Imprezie towarzyszą 2 imprezy rowerowe, zorganizowane przez M-GLKS Kwisa Lubań – II Lubański wyścig MTB oraz Wyścig Rowerowy dla Dzieci O tym czytaj TUTAJ

UWAGA! W CZASIE IMPREZY NA TRASIE WYŚCIGU PRZEWIDYWANE UTRUDNIENIA W RUCHU!

Plac 3 Maja, ul. Spółdzielcza i Ratuszowa będą wyłączone z ruchu. Poniżej mapa wyłączonych ulic:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: luban.pl/Red.