Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Amatorzy cudzych rowerów i narkotyków

Policjanci z Ogniwa Patrolowego KPP w Lubaniu, w ślad za uzyskaną informacją zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży roweru spod sklepu w Olszynie. Ponadto u jednego z nich, podczas przeszukania ujawniono marihuanę. Odzyskane mienie już wróciło do właściciela.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru BMX o wartości 700 złotych spod sklepu spożywczego w Olszynie.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze w trakcie wykonanych czynności ustali, że dwóch mężczyzn wychodząc ze sklepu dokonało kradzieży roweru pozostawionego przez sklepem.

W związku z powyższy wspólnie z właścicielem udali się w penetrację terenu przyległego, gdzie w okolicy pomieszczeń gospodarczych przy ul. Legnickiej zauważono grupę mężczyzn, a wśród nich sprawców czynu, których następnie zatrzymano.

Początkowo sprawcy nie przyznawali się do kradzieży jednakże po chwili wskazali, gdzie został ukryty skradziony rower.

W trakcie wykonanych czynności procesowych u jednego z mężczyzn ujawniono środki odurzające w postaci marihuany w ilości 1 porcji.

Sprawcom kradzieży przedstawiono zarzut kradzieży oraz posiadania narkotyków. Za popełniony czyn grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast skradzione mienie wróciło do właściciela.

Autor: st. asp. Magdalena Juźwicka

Leave a Reply