Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

Absolutorium dla zarządu Powiatu Lubańskiego

Na ostatniej przed wakacjami sesji Rady Powiatu Lubańskiego, radni większością głosów udzielili wotum zaufania oraz absolutorium zarządowi Powiatu za 2018 rok.

Wykonanie ubiegłorocznego budżetu pozytywnie oceniła również Regionalna Izba Obrachunkowa oraz komisja rewizyjna, doceniając tym samym działania Starosty Lubańskiego Walerego Czarneckiego, Wicestarosty Konrada Rowińskiego oraz członków zarządu. Przede wszystkim polepszenie infrastruktury powiatu, bezpieczeństwa mieszkańców oraz dobre wyniki w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, to te aspekty które przyczyniły się do udzielenia absolutorium zarządowi powiatu.

Jeden z radnych był przeciw udzieleniu absolutorium i jeden radny wstrzymał się od głosu. Reszta rajców zagłosowała za udzieleniem absolutorium.

Autor: AM

 

 

 

 

 

 

3 komentarze Absolutorium dla zarządu Powiatu Lubańskiego

  • Lenka

    Przykro tego słuchać, Pan Zembik dopiero od pół roku nie jest w Zarządzie Powiatu, a wystawił tak radykalną ocenę. Absolutorium jest za ubiegły rok, zatem sam sobie wystawił “pałę”. Dla mnie materiał jednostronny. Szkoda, że oprócz radykalnego oponenta do samego siebie nie ma wypowiedzi Starosty lub jednego z członków Zarządu, których skrytykował były kolega.

  • Wojciech Zembik

    Gdybym przez ostatnią kadencję nie walczył z tą sytuacją w powiecie byłbym dalej w zarządzie. Oprócz mnie z powiatu skutecznie wyeliminowano wiele kompetentnych osób, co dziś tworzy sytuację, która nie pozwala na prawidłowe funkcjonowanie jst.

  • Lenka

    Panie Wojciechu, ale nie słychać było Pana krytyki nigdzie. Skoro już Pan pisze i otwarcie o tym mówi to kogo dokładnie kompetentnego wyeliminowano co skutkuje nieprawidłowym funkcjonowaniem Starostwa? Trochę to niepojące.

Leave a Reply