Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

3 rady, jak znaleźć najlepszego fotografa ślubnego

Przygotowania do ślubu czas zacząć! Z doświadczenia wielu panien młodych wynika, że najdłużej szukały nie sali czy muzyków, ale… fotografa. Dlatego też dziś podpowiadamy, jak znaleźć tego najlepszego na Wasz ślub.

Foto: Pixabay.com

1.      Źródła

Fotografów można szukać na różne sposoby. Teoretycznie zawsze najlepszym rozwiązaniem powinno być zatrudnienie kogoś znajomego – niekoniecznie jednak musi nam odpowiadać jakość jego usług lub cena. Dlatego warto nie tylko pytać przyjaciół i rodzinę o podwykonawców, ale także szukać ich na własną rękę.

Pomocna może się okazać platforma ślubna Wedding.pl, na której znajdziemy bazę sprawdzonych i profesjonalnych podwykonawców. Aby wyszukać tych ze swojej okolicy wystarczy wskazać dane miasto, np. Wrocław: https://wedding.pl/fotograf-slubny/wroclaw. Nie spodziewaliście się, że znalezienie idealnego fotografa może być tak proste, prawda?

2.      Portfolio

Jak wybrać najlepszy tort? Oczywiście, próbując go. A jak wybrać najlepszego fotografa? Oglądając zdjęcia! Dlatego też pierwsze, o co musicie poprosić wszystkich fotografów, to portfolio. Tylko tak możecie porównać pracę różnych podwykonawców, a tym samym możecie wybrać idealnego dla siebie.

Zwróćcie szczególną uwagę na to, jak na zdjęciach wybranych fotografów wychodzą osoby w ruchu, podczas tańca i zabawy – na weselach robi się najwięcej zdjęć właśnie tego typu. Oprócz tego warto przyjrzeć się kadrom z kościoła (czy innych nieco bardziej zaciemnionych miejsc) oraz z sesji plenerowych.

Wybierzcie tego fotografa, którego praca najbardziej odpowiada Waszemu stylowi. Weźcie uwagę nie tylko na sposób obróbki zdjęć, ale też kreatywność autora i charakter ujęć.

3.      Cena

Praca fotografa ślubnego najczęściej słono kosztuje, zwłaszcza gdy poszukujemy podwykonawcy na tzw. ostatni moment. Najlepiej jest zacząć przegląd ofert nawet już na 2 lata przed ślubem – wtedy macie szansę wynegocjować dużo lepsze warunki.

Niezależnie jednak od okresu, w którym szukacie fotografa, poproście o cennik co najmniej kilku. Dzięki takiemu porównaniu łatwo odrzucicie zbyt drogie oferty. Warto odsunąć na bok także te najtańsze, bo po prostu tacy „profesjonaliści” nie budzą zaufania.


Tekst sponsorowany