Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

2. maja godz. 17.00 zapraszamy do lubańskiej księgarni na ,,Przystanek Literacki Rynek”

Nareszcie coś dla miłośników książek!!! Księgarnia w Lubaniu Rynek/Tkacka 29 inauguruje  cykl spotkań z dobrą książką i jej autorami. Spotkania odbywać  się będą raz w miesiącu (z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych) pod nazwą ,,Przystanek Literacki Rynek”. Inauguracyjne spotkanie odbędzie się w księgarni już dziś, 2 maja o godz.17.00

Chcemy – jak to przed laty bywało, właśnie w maju  – powrócić do spotkań z dobrą książką, promować czytelnictwo, mieć kontakt z autorami, a przede wszystkim z czytelnikami. Pytać o ich opinie i gusty, wymieniać poglądy.  Takim miejscem może być księgarnia! Ta nasza, lubańska, przeszła w ostatnim okresie gruntowny remont, znacznie powiększając powierzchnię sprzedażną. Teraz  cieszy nowym wyglądem. To wszystko chcemy pokazać już w środę 2 maja o godzinie 17.00, zapraszając do nas – mówi Aneta Czarniecka, właścicielka księgarni.

Organizatorzy na pierwsze spotkanie autorskie zaprosili Andrzeja Zasiecznego, wydawcę i autora książki pt.,,Polowanie na pułkownika  czyli Fakty i mity o I Samodzielnym Batalionie Kobiecym  im. E. Plater”. 

Kilka lat temu głośno mówiło się w Polsce o książce Henryka Piecucha „Akcje specjalne. Od Bieruta do Ochaba”, która zaprowadziła jej autora na ławę oskarżonych. W procesie tym (sprawa żołnierek – Plateranek)  uczestniczył także wydawca książki – Pan Andrzej Zasieczny. Czy poznaliśmy wówczas całą prawdę? Jak było na sali sądowej? Andrzej Zasieczny opisał to w,,Polowanie na pułkownika” przytaczając nieznane fakty, dokumenty oraz opinie. Gość z Warszawy prowadzi wydawnictwo (Agencja Wydawnicza CB), w którym wydawane są książki znanych dolnośląskich regionalistów – miłośników i pasjonatów historii – m.in. Janusza Skowrońskiego, Arkadiusza Wilczyńskiego czy Szymona Wrzesińskiego. Spotkanie poprowadzi Janusz Skowroński.

Zapraszamy! Wstęp wolny

Andrzej Zasieczny – autor, wydawca, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. W 1984 roku zakładał Oficynę Wydawniczą Almapress. W 1991 roku utworzył Agencję Wydawniczą CB, której jest właścicielem. Specjalizuje  się w publikowaniu książek dotyczących historii najnowszej, zwłaszcza historii II wojny światowej i historii Polski w XX wieku, opracowań na temat  służb specjalnych, wywiadu i kontrwywiadu, książek o tajemniczych dziejach Dolnego Śląska i publikacji poświęconych technice wojskowej. W latach 1996-2012 nakładem Agencji ukazało się ponad 120 tytułów książkowych.  W tym najważniejsze serie  wydawnicze : Tajna historia Polski, Tajemnice Dolnego Śląska, Bez retuszu, Tajemnice II wojny światowej oraz Typy Broni i Uzbrojenia. Firma należy do Porozumienia Wydawców Książki  Historycznej i od lat uczestniczy w Targach Książki Historycznej w Warszawie. Andrzej Zasieczny jest także autorem lub współautorem kilkunastu książek, m.in. Polowanie na pułkownika, Afera Joska Mitzenmachera, Broń Wojska Polskiego 1939-1945, Czołgi II wojny światowej, Broń piechoty Wehrmachtu, Broń pancerna III Rzeszy, Samoloty bojowe II wojny światowej. W druku jest książka Rozkaz: zabić Witkowskiego! Tajemnice organizacji wywiadowczej „Muszkieterowie”. Obecnie pracuje nad Leksykonem uzbrojenia II wojny światowej i książce o działach samobieżnych III Rzeszy.

Autor: Janusz Skowroński

 

Miejsce: Księgarnia Rynek/Tkacka 29 w Lubaniu

Termin: 2.maja 2012 godz. 17.00

Organizator: Aneta Czarniecka, Księgarnia Lubań

tel. 75 722 29 06, kom. 510 211 527

pobierz plakat:

PRZYSTANEK LITERACKI RYNEK-wer4