Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

19 Międzynarodowy Turniej Abstynencki Tenisa Stołowego w Zarębie (WIDEO)

18 marca w auli Zespołu Szkół w Zarębie, odbył się 19. Międzynarodowy Turniej Abstynencki w Tenisie Stołowym. W rozgrywkach wzięli udział zawodnicy reprezentujący dolnośląski ruch abstynencki. Organizatorem Turnieju było Lubańskie Stowarzyszenie Abstynentów „Odnowa” oraz samorząd Gminy Siekierczyn.

W rozgrywkach wzięło udział kilkudziesięciu zawodników, reprezentujących m.in kluby abstynenckie z takich miast i miejscowości jak: Zaręba, Lubań, Lubin, Piechowice, Świdnica, Lwówek Śląski. W rozgrywkach wzięli również udział zawodnicy z Grupy Abstynenckiej „Comeback” z Zittau w Niemczech.

-Nasza Grupa Abstynencka „Comeback” w Zittau, współpracuje z Lubańskim Stowarzyszeniem Abstynentów „Odnowa” od 10 lat i dzisiaj nasz przyjaciel  Zbigniew Rychter zaprosił nas do udziału w turnieju w Zarębie. Jesteśmy ośrodkiem który skupia i leczy ludzi z podobnymi problemami jak klub „Odnowa”, dlatego nawiązaliśmy z nim ścisłą współpracę która układa się bardzo pomyślnie. W Niemczech wszystkie ośrodki leczenia uzależnień utrzymują się z dotacji rządowych i samorządowych i podobnie jaj my, chętnie nawiązują współpracę międzynarodowąmówi Volker Habendorf, szef ośrodka „Comeback” Zittau.

W rozegranym turnieju I miejsce zajął Mike Wahe z Grupy Abstynenckiej „Comeback”  Zittau, II miejsce na podium przypadło Jackowi Stryjakowi z Klubu Abstynentów i Ich rodzina „Ariadna” w Lubinie, a III Leszkowi Falkowskiemu z Klubu Abstynenta „Świt” w Lwówku Śląskim. Puchar za IV miejsce trafił do Stanisława Adamskiego z LSA „Odnowa”. W turnieju wzięły udział również Panie oraz kibice z terenu Gminy Siekierczyn.

Relację wideo z turnieju przygotowała Telewizja Lubań: