Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

100 razy okradł stacje paliw

Policjanci zatrzymali 25-latka podejrzewanego o kradzieże paliwa na różnych stacjach. W wyniku pracy funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo- śledczego mężczyźnie udowodniono ponad 100 kradzieży tego typu.

W związku z licznymi zgłoszeniami kradzieży paliw na stacjach w gminie Zgorzelec policjanci z wszystkich pionów cały czas prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie ich sprawców i pociągnięcie do odpowiedzialności. Jeden z nich najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

25-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał ponad 100 zarzutów kradzieży paliwa na różnych stacjach w powiecie. Sprawca podjeżdżał pod dystrybutor, tankował samochód po czym odjeżdżał nie płacąc. Wsiadając za „kółko” popełniał kolejne przestępstwo, kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu. Kilkukrotnie uciekał policjantom pomimo wydawania przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania pojazdu. Kolejne zarzuty jakie usłyszał dotyczyły posiadania narkotyków.

Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, w związku z czym teraz będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Sąd na wniosek Prokuratora zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 2 miesiące.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

Leave a Reply