Tablica ogłoszeń

Praca w regionie

Kino w Lubaniu

Nadchodzące wydarzenia

10 mandatów za niezapinanie pasów i zatrzymany kierowca bez “prawka”

Policjanci lubańskiej drogówki w miniony piątek, prowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Pasy”. Celem tych akcji było egzekwowanie od kierujących i pasażerów obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Wysoki wskaźnik śmiertelności wypadków w Polsce wynika między innymi z faktu, iż zbyt wiele osób podróżuje z niezapiętymi pasami. Dlatego też policjanci uświadamiają uczestnikom ruchu drogowego o poważnych konsekwencjach, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz jak niebezpieczne jest przewożenie dzieci w sposób nieprawidłowy.

Podczas piątkowej akcji, lubańscy policjanci skontrolowali 34 pojazdy i ukarali mandatami łącznie 10 osób za nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.  Ponadto zatrzymali 1 kierującego, który nie zastosował się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami.

Lubańska drogówka apeluje o zachowanie ostrożności podczas jazdy, a wyjeżdżając na wakacje zadbajmy o to, by również bezpiecznie z nich wrócić.

Autor: asp. Magdalena Juźwicka/Red.