HomeHistoria1 marca komendant Anatol Sawicki powróci do Lubania

Komentarze

1 marca komendant Anatol Sawicki powróci do Lubania — 12 komentarzy

 1. Rechot historii. Na “peowskim” portalu żołnierz wyklęty. Współczuję rodzinie.

  • A gdzie Pan się takich „korzeni” dokopał, chyba nie u autora?

 2. Kolejny przypadek tworzenia historii tym razem na potrzeby lokalne?!Polska absurdem dziś żyje.Jak widać nie omija to i naszego miasta…

  • We wszystkich sąsiednich krajach tworzy się i promuje historię lokalną, a dla Pana w Lubaniu jest to absurdem. Pan z kosmosu, że tak zapytam?

 3. Rodzina ś.p. płk. Sawickiego wzruszona była przyjęciem, a Ryszard ani mnie nie wzrusza, ani rusza. Tu chodzi o oddanie hołdu i pamięć, a nie absurdalne podejście niektórych.
  Pozdrawiam

 4. Dokonałem wymiany zdjęcia – teraz jako pierwsze, właściwe. Wykonane w 1947 roku w Lubaniu. Po wyjaśnieniach rodziny i przejrzeniu ich pamiątek wiemy już znacznie więcej o bohaterskim pułkowniku. Niebawem opublikujemy o nim kolejne zdjęcia i dokumenty.

 5. Trzeba przyznać, że wnuk jest niesamowicie podobny do dziadka- Anatola Sawickiego. Oczy szczególnie. Czekam na kolejne publikacje- pozdrawiam

 6. Na You Tube – Lubań, konferencja, nt Dnia Żołnierzy wyklętych -są zdjęcia z konferencji w Tęczowej 01.03.2013r.

  Pani Ewo wczoraj była pani Heniem, dzisiaj Witkiem. Proszę tego nie robić tak szybko, a najlepiej wcale.
  Moderator

 7. Cenzura – Cenzura – Cenzura
  Żadna krytyka nie wchodzi – tak Skowronski i Ska buduje zreby nowej historii – poprawnej politycznie tym razem w druga strone – jedynie słuszną.

  • Są komentarze podpisane imieniem i nazwiskiem. To ważne gdy ktoś nie boi się przyznać do tego co pisze. Cenimy to i staramy się, kierując się szacunkiem nie ingerować w tekst.
   Są jednak także anonimy jak Pana, Panie Erneście. Nie żądamy podawania swoich danych osobowych, ale coś za coś. To jest cena którą się płaci za anonimowość.
   Jeśli ma Pan/Pani inne poglądy to możemy je opublikować przy odrębnym wpisie pod Pana godłem.

 8. Joszko
  + + + + + +
  Nie komentuj bo cenzura wywali to co wyżej i to co zakomentowane będzie.

  »
  Komentarze powinny odnosić się do treści wpisu. Pana komentarz choć obraźliwy dla animatorki wydarzenia mógłby się ukazać gdyby wnosił choć coś nowego do tematu. Tworzona przez Pana poezja choć „ciekawa inaczej” nijak ma się do tematu wpisu. Pomimo falstartu zapraszam na łamy.
  Moderator